نصب عکس مولوی امان الله بلوچی به عنوان تروریست در سالن وزارت اطلاعات کشوری

نصب عکس مولوی امان الله بلوچی به عنوان تروریست در سالن وزارت اطلاعات کشوری (زمینه سازیهای رژیم برای اعمال فشار و ناروایی های بیشتر به وی و نیز زهرچشم دادن حکومت به بلوچهایی که در آن جلسه حضور داشتند)

طی جلسه ای که به عنوان هفته وحدت در اطلاعات کشوری در تهران برگزار شده و علمای اهل سنت در آن شرکت کرده بودند تصاویر برخی از روحانیان بازداشت شده اهل سنت دیده شده که به عنوان “تروریست” معرفی شده اند.
به گزارش کمپین فعالین بلوچ شاهدان عینی گزارش داده اند که در سالن وزارت اطلاعات کشوری تهران عکس یکی از علمای اهل سنت بلوچ که چندی پیش بازداشت شده است به عنوان “تروریست هشت سال فعالیت سیستان و بلوچستان” معرفی شده است.
این روحانی اهل سنت به نام مولوی امان الله بلوچی فرزند حبیب الله است که به همراه حافظ عبدالرحیم کوهی فرزند ابراهیم دیگر روحانی اهل سنت بلوچ در تاریخ 28 ابان در شهرستان سرباز بازداشت شدند.

این موضوع “نگرانی جدی” خانواده این فعال اهل سنت را در پی داشته است.

پیشتر مولوی عبدالله پارسا دیگر فعال اهل سنت که همزمان با بازداشت دو روحانی نامبرده، وزارت اطلاعات به منظور بازداشت وی به محل سکونت وی یورش برده بود در گفتگو با “فعالین بلوچ” این بازداشت ها را “خودسرانه” و “بدون دلیل” عنوان کرده بود و اتهام “اقدامات تروریستی” توسط این افراد را کاملا رد کرده است.

وی گفت: در سیستان و بلوچستان هر کس را که بازداشت می کنند برای اینکه کسی نتواند پیگیر پرونده اش شود اتهامات تروریستی می زنند ولی برای اثبات مدعای خود هیچ دادگاه علنی برای آنها برگزار نمی کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا