نیازمندی 300 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستانی به نوشت افزار، پوشاک و کفش در کنار مدارس کپری و مخاطره انگیز

‌مدیرکل آموزش وپرورش سیستان و بلوچستان گفت: از 700 هزار دانش آموز مشغول به تحصیل درسیستان و بلوچستان 300 هزار نفر آنان نیازمند نوشت افزار، پوشاک، کفش و تغذیه هستند.

‌به گزارش ایسنا- ‌علیرضا نخعی در افتتاح دفترنمایندگی بنیاد دانش با مشارکت هلدینگ سیمان سیستان افزود: در این استان حدود 300 هزار کودک یتیم وجود دارد که 10 هزار کودک یتیم در شمال این استان زندگی می کنند‌.

مدیرکل آموزش وپرورش سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: 43 گروه خیری در سیستان وبلوچستان در حال فعالیت هستند به طوریکه تمام این گروههای خیری از خارج از این استان هستند‌.

نخعی افزود: یکی از موضوعاتی که در استان باید به آن توجه داشت، بحث سرویس و جابه جایی دانش آموزان است که بیشتر خانواده ها نیز خواستار رفع مشکلات در این زمینه هستند‌.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: 28 هزار و 523 دانش آموز در این استان از سرویس‌های استاندارد و برابر با همین تعداد نیز از سرویس غیر مجاز استفاده می کنند‌‌.

نخعی گفت: فقط سرویس هایی که مورد تایید آموزش و پرورش هستند می توانند کار جابجایی دانش آموزان را انجام دهند و از آن ها حمایت می شود‌.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به اهمیت مهارت آموزی تغییر رویکرد به سمت رشته های فنی یکی از اولویت های این سازمان است‌.

وی بیان کرد: رشته های فنی باید به گونه ای باشد که افراد را برای کار در جامعه آماده کند و نباید تنها راه را برای اخذ مدرک دانشگاهی صرف باز کند‌.

نخعی با انتقاد از آمار بالای بیکاران فارغ التحصیل در جامعه، توسعه و توجه به رشته های کارودانش و فنی و حرفه ای را برای تحقق شعار تولید و اشتغال مهم و حیاتی و نیاز امروز جامعه عنوان کرد‌.

وی تصریح کرد: در مدارس شبانه روزی ظرفیت های خوبی برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل وجود دارد که از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد‌.

به گزارش ایسنا، دفتر نمایندگی بیناد دانش طی تفاهمی با هلدینگ سیمان زابل در مدت زمان یک سال، 300 نفر را زیر پوشش خود قرار می دهد که این رقم افزایش پیدا می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا