هندوانه کشاورزان در جنوب سیستان و بلوچستان به علت کمبود کامیون در حال خراب شدن است

محصول هندوانه کشاورزان بخش جلگه چاه هاشم دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان به علت کمبود کامیون در حال خراب شدن است.

به گزارش ایسنا، بامری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلگان گفت: برای حمل محصول هندوانه به بازار مصرف روزانه به حداقل۶۰۰ کامیون نیاز داریم، در حالی که روزانه ۳۵۰ کامیون در این بخش مشغول بکارند.

وی افزود: در صورت حل نشدن این مشکل بیش از ۲۰۰ هزار تن محصول هندوانه در این منطقه خراب می شود.

مدیر حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: طبق سنوات گذشته کامیون مورد نیاز برای حمل هندوانه تامین شده بود اما در سال جاری با توجه به کاشت بی رویه هندوانه، مشکل کمبود کامیون بوجود آمده است.

امیریان افزود: مقرر شد کلیه کشاورزان منطقه اطلاعات مربوط به حمل و تناژ محصولشان را ارائه و مسئولان در ایرانشهر ناوگان مورد نیاز هندوانه کاران را تامین کنند.

رییس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این رابطه گفت: با توجه به اقلیم جنوب استان، بیشترین تنوع محصولات را در این مناطق داریم و حجم محصولات برای عرضه بسیار بالاست.

نجفی با بیان اینکه در منطقه دلگان روزانه 400 دستگاه کامیون در حال بارگیری هندوانه هستند، افزود: افزایش کرایه حمل هندوانه از سوی تولیدکنندگان بعلت رقابت آنان، چالشی است که باید اداره کل حمل و نقل استان برآن نظارت داشته باشد.

نجفی به مصرف زیاد آب برای کشت هندوانه اشاره کرد و گفت: در استان حداکثرصرفه جویی در کشت این محصول با روش های نوین آبیاری انجام شده است.

وی میزان مصرف آب در هر هکتار کشت هندوانه بین 1700 تا 2 هزار مترمکعب عنوان کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا