وزیر نیرو در نیکشهر: دولت در کنار مردم سیستان و بلوچستان است/ احداث “نیروگاه ۸۰۰ مگاواتی” در استان به‌زودی/ ارائه درخواست “کاهش تعرفه برق” به هیئت دولت

وزیر نیرو در نیکشهر گفت: موضوع درخواست مردم و مسئولان در زمینه کاهش تعرفه برق شهرهای جنوب سیستان و بلوچستان را برای بررسی به هیئت دولت ارائه می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نیکشهر، حمید چیت‌چیان بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان نیکشهر که با حضور مسئولان استان سیستان و بلوچستان با هدف رسیدگی به مشکلات مردم استان ناشی از گرمای بی‌سابقه برگزار شد، اظهار داشت: موضوع درخواست مردم و مسئولان در زمینه کاهش تعرفه برق شهرهای جنوب سیستان و بلوچستان را برای بررسی به هیئت دولت ارائه می‌کنم تا اقدامات لازم برای حل مشکلات مشترکان حوزه برق در دستور کار قرار گیرد؛ این امر به مصوبه هیات دولت نیاز دارد.

وزیر نیرو با بیان اینکه برای بررسی آمارهای مصرف و هزینه برق دستورات لازم صادر شده و ان‌شاءالله به زودی تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ می‌شود، افزود: با توجه به گستردگی و پراکندگی و مشکلات فراوان سیستان و بلوچستان اقدامات انجام شده تاکنون کفایت نمی‌کند و این استان همچنان دچار مشکلات فراوان در حوزه تامین برق و آب است.

وی تاکید کرد: مشکلات ایجاد شده در پی گرمای طاقت‌فرسا در چند روز اخیر را کاملاً مطلع هستم و دستورات رسیدگی را صادر کرده بودم با این وجود لازم دیدم برای بررسی بیشتر شخصاً در جمع مردم و مسئولان سیستان و بلوچستان حضور پیدا کنم.

چیت‌چیان خاطرنشان کرد: تاکنون خدمات خوبی در حوزه برق و آب این استان انجام شده و بیش از 500 روستای جدید برق‌رسانی و 100 هزار مشترک روستایی در استان در دولت تدبیر و امید اضافه شده است.

ساخت نیروگاه 700 مگاواتی در استان آغاز شده و علاوه بر نیروگاه‌های موجود استان، یک نیروگاه 800 مگاواتی نیز به زودی با سرمایه‌گذاری خارجی احداث می‌شود. وزیر نیرو گفت: بنده سلام ریاست جمهوری را به مردم سیستان و بلوچستان ابلاغ می‌کنم و اعلام می‌دارم دولت در کنار مردم این استان است و مشکلات آب و برق را سریعاً رسیدگی می‌کند؛ یقین می‌دانم رای شما به رئیس جمهوری در 29 اردیبهشت اثرات خوبی در نگاه دولت و دولتمردان خواهد داشت و در آینده اقدامات برای حل مشکلات را شاهد خواهید بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا