کشته شدن یک تن از ماموران هنگ مرزی زابل در سیستان و بلوچستان در جمعه شب اخیر

به گفته فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان، نیروهای هنگ مرزی زابل در حوزه شهرستانهای شمالی سیستان و بلوچستان شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز که هم مرز با افغانستان است، مستقر هستند

سردار رهام بخش حبیبی در خصوص جزییات درگیری با قاچاقچیان مسلح در هنگ مرزی زابل در گفتگو با عصرهامون اظهار داشت: مرزداران هنگ مرزی شهر زابل با بدست آوردن اطلاعات لازم جمعه شب از فعالیت قاچاقچیان مسلح در نقطه صفر مرزی و قصد آنان برای ورود به داخل کشور آگاه و برای دستگیری آنان عازم محل مورد نظر شدند.
وی با بیان اینکه مرزداران با اشراف اطلاعاتی پس از استقرار در محل و مشاهده سوداگران مرگ تصمیم به توقف آنان داشتند، ادامه داد: در این هنگام قاچاقچیان به سمت ماموران تیراندازی کرده و درگیری مسلحانه آغاز شد.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: در این درگیری علاوه بر به هلاکت رساندن سه نفر از قاچاقچیان مسلح و دستگیری دو نفر دیگر از آنان حدود 500 کیلوگرم مواد مخدر شامل هروئین، تریاک و مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات کشف و ضبط شد.
وی افزود: در هنگام تبادل آتش میان نیروهای مرزبانی و قاچاقچیان یک نفر از نیروهای جان برکف مرزبانی استان به نام استوار دوم مهدی رضایی که با رشادت وصف نشدنی برای امنیت هموطنانش با قاچاقچیان مسلح مبارزه می کرد به فیض شهادت نائل آمد.
وی با بیان اینکه این شهید بزرگوار اهل استان خراسان جنوبی است، گفت: زمان تشییع پیکر شهید مهدی رضایی متعاقباً اعلام خواهد شد.
سردار حبیبی خاطر نشان کرد: ورود به حریم امنیتی جمهوری اسلامی ایران هزینه سنگینی برای متجاوزان به دنبال خواهد داشت زیرا مرزداران دلاور استان در راه حفظ مرزها تا آخرین قطره خون خود ایستاده اند و با اقتدار با هرگونه تخلف و اقدامات غیر قانونی در مرز مقابله خواهند کرد.
به گفته فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان، نیروهای هنگ مرزی زابل در حوزه شهرستانهای شمالی سیستان و بلوچستان شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز که هم مرز با افغانستان است، مستقر هستند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا