۲۰ درصد کودکان سیستان و بلوچستان به سوءتغذیه مبتلا هستند

زاهدان – رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: حدود ۲۰ درصد از کودکان سیستان و بلوچستان به درجاتی از سوءتغذیه مبتلا هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دکتر هاشمی شهری در مراسم به صدا درآمدن زنگ سلامت در زاهدان اظهار داشت: بیماری‌های عفونی را با واکسیناسیون و تأمین آب سالم کنترل کردیم، بیماری‌های مزمن غیر واگیر را هم با «رفتارهای سالم» مدیریت خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: جامعه سالم محصول دانش آموزان سالم است و این گروه می‌توانند سفیران توانمندی برای ابلاغ پیام‌های بهداشتی و ترویج رفتارهای سالم در خانواده‌ها باشند.

وی ادامه داد: حدود ۲۰ درصد از کودکان ما به درجاتی از سوءتغذیه مبتلا هستند و برای داشتن آینده‌ای روشن برای این کودکان لازم است تا مداخلات جدی و همه‌جانبه شروع شود و استمرار یابد.

نخعی، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم ضمن تأکید بر ضرورت بهداشت و سلامت دانش آموزان، گفت: زنگ سلامت فرصتی برای تجدیدعهد مجدد نظام آموزش ‌و پرورش و نظام بهداشت و درمان برای توسعه همکاری‌های بین بخشی در مسیر سلامت دانش آموزان و سلامت جامعه است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا