200 هزار نفر از جمعیت زاهدان (دُزآپ) از آب شرب بهداشتی محروم هستند

زاهدان-خبرگزاری مهر: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تعداد 200 هزار نفر از مردم شهر زاهدان به ویژه ساکنان حاشیه این شهر از آب شرب بهداشتی محروم هستند و مردم بسیاری از مناطق روستایی نیز از آب قنوات و رودخانه ها نیاز خود را برطرف می کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی شامگاه سه شنبه در دیدار با معاون منابع انسانی و بهبود مدیریت شرکت مهندسی آبفای کشور در استانداری بیان داشت: سیستان و بلوچستان نیازمند نگاه ویژه در بخش تامین آب شرب بهداشتی است .

وی ادامه داد: در حال حاضر حاشیه شهر زاهدان با داشتن بیش از 200 هزار نفر جمعیت هنوز از آب شرب مناسبی برخوردار نیست و بسیاری از مردم در سایر نقاط استان نیز آب خود را از چشمه ها و قنوات و رودخانه ها تامین می کنند که باید تامین نیاز های مردم در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: شرایط این استان به گونه ای است که برای تغییر در خیلی از بخش ها نیازمند توجه ویژه ای است و مدیران جدید شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان باید با عزمی راسخ و اراده ای محکم برای تغییر و بهبود وضعیت تلاش کنند.

وی تاکید کرد: با وجود خدمات ارزنده و قابل تحسین 35 سال گذشته اما به دلیل عقب ماندگی های تاریخی سیستان و بلوچستان وضعیت این استان در بخش آب و فاضلاب با بسیاری از استان های کشور برابری نمی کند و بهبود این وضعیت توجه ویژه مدیران کشور را می طلبدا

هاشمی مدیران جدید شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان را به بهره گیری از توان کارشناسی پرسنل این شرکت برای رفع نیاز های مردم دعوت کرد و ضمن قدردانی از تلاش های مدیران سابق شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان برای مدیران جدید این دو شرکت آرزوی توفیق و بهروزی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، روز سه شنبه طی مراسمی محمدرضا نارویی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب روستایی سبستان و بلوچستان و محسن میرادی به عنوان مدیر عامل جدید شرکت آب و فاضلاب شهری این استان معرفی و منصوب شدند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا