اتفاقی تلخ در پیچ و خم ناملایمات اداری و اعمال تبعیضات سیاسی و اقتصادی و برقراری نظم و فضای نظامی و امنیتی در بلوچستان از سوی رژیم؛ احداث اورژانس بیمارستان سراوان به دلیل عدم پرداخت عوارض شهرداری متوقف شد!

(خواننده گرامی و هموطن عزیز، این در حالیست که نظام استبدای و خون آشام ولایت فقیه، پول بی زبان مردم ایران را برای ساختن بیمارستان و خانه های مسکونی و اماکن تفریحی و فرهنگی، برای مردمانی در کشورهای ونزوئلا در آمریکای جنوبی و در نیجریه در آفریقا برای رفاه شیعیان آن کشور و در لبنان برای حزب الله لبنان در جنگ نیابتی سوریه و انصارالله گروه حوثی ها در جنگ نیابتی در یمن برای کشتن و آواره کردن مردمان بیگناه و بی پناه، خرج و هزینه می کنند!)
به گزارش سرویس بهداشت و سلامت عصرهامون به نقل از شستون، در تماسی که برخی از شهروندان شهرستان سراوان با پایگاه خبری شستون داشتند با بیان اینکه شهرداری ساخت اورژانس بیمارستان رازی سراوان را متوقف کرده است خواهان پیگیری این موضوع از این پایگاه خبری شدند.
عدم پرداخت عوارض شهرداری سبب توقف این طرح شده است
در تماسی که پایگاه خبری شستون در این خصوص با محمد بارک زهی شهردار سراون داشت، وی در خصوص توقف ساخت اورژانس جدید بیمارستان رازی شهرستان سراوان گفت :به دلیل پرداخت نکردن عوارض شهرداری و عدم مجوز ساخت جلوی ساخت اورژانس را گرفته ایم.
وی افزود:طبق جلسات صورت گرفته در فرمانداری با رئیس شبکه بهداشت ، تخفیفات لازم در جهت پرداخت عوارض به شهرداری داده شده است.
بارک زهی با اشاره به اینکه چندین بار به شبکه بهداشت و درمان جهت پرداخت عوارض مهلت های یک ماهه و هفتگی داده شده است ، خاطر نشان کرد: عوارض ساختمانی ردیف جداگانه ای دارد که فقط خاص پروانه کار است و به دلیل پرداخت نشدن این عوارض از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان مجبور به توقف ساخت اورژانس این بیمارستان شده ایم.
دلیل وقفه عوارض شهرداری پایان سال مالی و تسویه حساب دانشگاه است
در ادامه پیگیری ها در تماسی که با رضا رضازاده مدیر شبکه بهداشت و در مان شهرستان سراوان داشتیم، وی تصریح کرد: طبق توافق صورت گرفته با شهردار در تاریخ 20 فروردین ماه سال جاری با حضور فرماندار، مبلغ 450 میلیون تومان عوارض ساخت اورژانس مورد تإیید نهایی قرار گرفت.
وی در ادامه گفت :در حال رایزنی با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هستیم تا بتوانیم از طریق این دانشگاه عوارض شهرداری را پرداخت کنیم.
رضازاده وقفه ایجاد شده در پرداخت عوارض شهرداری را به دلیل قرارگرفتن در پایان سال مالی و تسویه حساب با دانشگاه عنوان کرد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان طبق قرارداد یک ساله که از بهمن ماه سال گذشته با پیمانکار جهت ساخت و تحویل منعقد کرده اند، خاطر نشان کرد: پروژه بلوک زایمانی،کلینیک ویژه و توسعه اورژانس به اعتبار97میلیار ریال تا پایان سال جاری اگر وقفه ای ایجاد نشود به بهره برداری خواهد رسید.
وی در پایان افزود: سعی می کنیم تا نیمه اول خرداد عوارض شهرداری را پرداخت کنیم.
قابل ذکر است شهرستان سراوان 360 هزار نفر جمعیت دارد که علاوه بر شهروندان این شهرستان از شهرستان های سیب و سوران و مهرستان نیز جهت درمان به این بیمارستان مراجعه می کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا