ادامه ی جنایات رژیم جمهوری اسلامی بر هم میهنان بلوچ

جوان ۳۱ ساله ی بلوچ زیر شکنجه ی مأموران رژیم کشته شد

کاوه جویا

قتل هم میهنان بلوچ در شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق بلوچ نشین ایران مدت هاست از سوی جنایتکاران انتظامی و امنیتی رژیم جمهوری اسلامی بدون هرگونه روند قضائی و بدون هرگونه اعلام یا توضیحی انجام می شود و تاکنون بسیاری از شهروندان بلوچ را به کام خود کشیده است

بار دیگر یک هم میهن بلوچ در شهر زاهدان زیر شکنجه ی نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی کشته شد.
به گزارش “کمپین فعالین بلوچ”، یک جوان 31 ساله ی بلوچ به نام محمد گرگیج پس از دستگیری به دست جنایتکاران امنیتی رژیم، مورد شکنجه قرار گرفته و به قتل رسیده است.
قتل هم میهنان بلوچ در شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق بلوچ نشین ایران مدت هاست از سوی نیروهای انتظامی و امنیتی رژیم جمهوری اسلامی بدون هرگونه روند قضائی و بدون هرگونه اعلام یا توضیحی انجام می شود و تاکنون بسیاری از شهروندان بلوچ را به کام خود کشیده است.
شهروندان بلوچ ایران، گاه در خانه یا محل کار یا حضور خود بازداشت می شوند و پس از مدت کوتاهی پیکر بیجان آنان در جایی یافت می شود.
گاهی هم در جاده یا خیابان هدف تیراندازی مزدوران امنیتی رژیم قرار گرفته به قتل می رسند، بدون اینکه کوچکترین توضیحی از سوی نهادهای رسمی ارائه شود.
کشتار و شکنجه ی شهروندان بلوچ گواهی روشنی است بر ماهیت تبهکارانه و اصلاح ناپذیر رژیم جمهوری اسلامی، که مدتی است می کوشد با فریبکاری چنین بنماید که دوران خشونت و جنایت این رژیم سپری شده است.
جنایت بر هم میهنان بلوچ، جنایت بر همه ی ملت ایران است.
گزارش “کمپین فعالین بلوچ” از قتل محمد گرگیج زیر شکنجه ی نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی:
جوان ۳۱ ساله بلوچ زیر شکنجه ماموران امنیتی جان خود را از دست داد.
به گزارش کمپین فعالین بلوچ، محمد گرگیج فرزند ظریف ۳۱ ساله پس از بازداشت توسط ماموران زیر شکنجه فوت کرده و ماموران جسد وی را به سردخانه تحویل دادند.
بنابر گزارش یک منبع مطلع “ماموران محمد گرگیج را از بازار موبایل فروشان زاهدان با ضرب و شتم بازداشت کردند و یکی از ماموران از پشت با قنداق تفنگ بر سر این شهروند بلوچ زد که وی بیهوش شد”.
ماموران پس از گذشت چند روز و فوت این شهروند جسد بی جان او را به سردخانه تحویل دادند.
سال گذشته، دو جوان چابهاری به نام های نعیم و مولابخش عباس زهی پس از اینکه توسط ماموران وزارت اطلاعات چابهار ربوده شدند با گذشت چند ساعت جسد آنها در بیمارستان چابهار یافته شد.
پیگیری های خانواده این دو قربانی پس از یک سال هیچ نتیجه ای نداشته است.
ماموران امنیتی در استان سیستان و بلوچستان به نوعی مصونیت نا نوشته قضایی دارند و به علت شرایط بغرنج منطقه و عدم پیگیری اولیا چه بسا “رفتارهای خودسرانه” زیادی از آنها سر می زند که مورد پیگرد قضایی قرار نمی گیرند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا