استکهلم: تجمع کنگره ملیتهای ایران فدرال در حمایت از اعتراضات مردم

استکهلم: تجمع کنگره ملیتهای ایران فدرال در حمایت از اعتراضات مردم

کنگره ملیتهای ایران فدرال شاخه سوئد تجمعی را در شهر استکهلم برگزار کرد. این تجمع روز یکشنبه ۷ ژانویه در میدان سرگل شهر استکهلم و با هدف حمایت از اعتراضات مردم انجام گرفت.

این تجمع با یک دقیقه سکوت به احترام جان باختگان اخیر در جریان اعتراضات آغاز گردید. سپس پیام کنگره ملیت های ایران فدرال از سوی ماندانا کاکه ای قرائت گردید. کنگره ملیت ها در این پیام بر حمایت همه جانبه از اعترضات مردم تاکید کرده بود.

در ادامه پیام کمیته سوئد حزب دمکرات کردستان ایران از طرف نماینده این حزب، کاکابرا الیاسی و پیام کمیته سوئد حزب کومله کردستان ایران از سوی سالار آشناگر قرائت گردیدند. سپس حاضرین شعارهایی به زبان هایی سوئدی و فارسی در محکومیت جنایات جمهوری اسلامی و پیشتیبانی از اعتراضات مردم سر دادند.

تجمع با سخنرانی ناصر بلیده ای، سخنگوی حزب مردم بلوچستان و نماینده سازمان ملتهای بدون دولت ادامه یافت. در ادامه نیز پیام اتحاد ملی دموکراتیک آذزبایجان جنوبی – بیرلیک از سوی سعید عزیزی و پیام حزب مردم بلوچستان از طرف ارسلان بزرگزاده قرائت گردیدند.

در این تجمع همچنین شهلا دباغی نماینده تعدادی از شخصیت ها و سازمان های زنان کرد پیامی را قرائت کرد. سپس شاهین خسروی نماینده سازمان جوانان حزب سوسیال دمکرات سوئد پیام این سازمان به حاضرین در تجمع و مردم ایران را خواند. پس از وی حسن شیوه سلی از فعالین با سابقه کردستان و قربانی ترور جمهوری اسلامی سخنانی در رابطه با لزوم اتحاد ملتهای ایران و مبارزه مشترک با جمهوری اسلامی ارائه داد.

این تجمع با شعارهایی علیه جنایات جمهوری اسلامی و حمایت از خواسته های مردم معترض، به پایان رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا