امام جمعۀ تهران و یکی از رواج دهندگان تروریسم، فتنه های مذهبی و گروگانگیری به نام دین و مذهب، خطاب به رئیس جمهور آمریکا: آقای ترامپ! در تشخیص تروریست‌ها اشتباه نکنید

آیت‌الله موحدی کرمانی، در نماز جمعۀ تهران دونالد ترامپ را خطاب قرار داد و گفت: «آقای ترامپ! شما با شعار خدمت به مردم آمریکا و مبارزه با تروریسم به کاخ سفید آمده‌اید… بکوشید به وعده‌هایتان عمل کنید». امام جمعۀ تهران اضافه کرد که ترامپ کار سختی در پیش دارد اما «با همت بلند» همۀ کارها ممکن می‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی در نماز جمعۀ روز ٨ بهمن/٢٧ ژانویه به رئیس جمهوری آمریکا گفت: «بکوشید برخلاف اسلاف خود که پیمان ‌شکن بودند به پیمان با مردم وفادار باشید… البته در تشخیص تروریست اشتباه نکنید. آنانی که در مقام دفاع از جان و ناموس و کشور خود هستند،‌ تروریست نیستند».

خطیب نماز جمعۀ تهران گفت: «شما وارث کشوری فقیر و گرسنه هستید، راهتان را از آنها جدا سازید و اشتباهات آنها (دولت‌های قبلی) را تکرار نکنید. کوشید فرهنگ غلط جنگ و حمایت از ظالمان را که تاکنون حاکم بر کشور آمریکا بوده، به فرهنگ خدمت به مردم تبدیل کنید. البته کار خیلی سختی است». موحدی کرمانی افزود: «تغییر خوی استکبار و زورگویی مسئولان قبلی کار آسانی نیست، اما با همت بلند هر کارِ به‌ظاهر محالی، ممکن می‌شود».

وی به ترامپ هشدار داد که «مبادا خناسان عزم شما را تغییر دهند. بدانید عمل به این وعده‌ها در متن دین مقدس اسلام است».

موحدی کرمانی سپس به انتقاد از عربستان پرداخت و گفت: «وزیر خارجه عربستان به ایران سفارش می‌کند که در کشورهای منطقه دخالت نکند. واقعاً باید خجالت بکشند. این شمایید که در کشور یمن دخالت کرده و سیل خون راه انداخته‌اید… این شمایید که در سوریه دخالت می‌کنید»…

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا