بابک زنجانی سه شناسنامه جعلی داشت

**واقعا تعداد خيلي بيشتر است و حتی تا 17 و 18 دكل هم مي‌توانيد پيش برويد. به هر حال اين موضوع در حال بررسي است و تا ضمن رسيدن به يك نتيجه مشخص بايد كمي صبر كرد. موضوع دكل‌ها موضوع ساده‌اي نيست كه چند عدد بيان شود و پرونده تمام شود بلكه بايد اجازه داده شود موضوع به‌صورت دقيق مورد بررسي قرار گيرد.

کلیدملی : عباس سلطانی عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی گفت: بابک زنجانی پیش از آنکه به حوزه نفت وارد شود مقادیری زیادی تخلف مالی از جمله چک‌های برگشتی داشته است اما آنچه بیشترین اشکال است از نظر ما و به وزرای قبلی انتقاد داریم آن است که اگر فردی تقاضای 500 هزار تومان وام کند در صورت داشتن چک برگشتی به هیچ عنوان به او وام تعلق نمی‌گیرد.
به گزارش کلیدملی و بر اساس مطلبی که روزنامه آرمان نوشته‌، سلطانی با این پرسش ادامه داده‌است : چطور است به فردی که انواع مفاسد اقتصادی را داشته است و حتی جعل اسناد و شناسنامه که حداقل سه شناسنامه جعلی در کارنامه او به چشم می‌خورد اعتماد می‌شود که وارد جریانی شود و تحریم را دور بزند. مساله مهمی است. شاید تنها انگیزه وزرا دور زدن تحریم‌ها باشد اما چطور به این فرد اعتماد می‌شود؟!
اهم اظهارات وی را در ادامه بخوانید:
**بابك زنجاني را نبايد يك فرد ديد بلكه باید او را ماحصل يك گروه بدانیم كه در برخی جاها نفوذ داشته‌اند. زنجاني تنها حكم ويترين را داشت. شايد از طريق بابك زنجاني برنامه‌هاي بسيار ديگري را مي‌خواستند پيش ببرند، لذا اعتقادم بر اين است كه بايد مجدانه وارد عمل شد و آن گروه حامي را شناسايي كرد و با آن برخورد كرد.
** ۲۰ اعتراف داريم كه تصور نمي‌كنم در اختيار نهاد ديگري باشد و از سوي ديگر اجازه رسانه‌اي كردن اين اعترافات را نداريم و دليلش هم هراس از سكوت زنجاني پس از افشاي آنهاست. پس فعلا دست نگه داشته شده است.
**واقعا رقم‌هاي بالايي تخلف شده است و به يك دكل و 87 ميليون دلار نيز ختم نمي‌شود. تعداد خيلي بيشتر است و حتی تا 17 و 18 دكل هم مي‌توانيد پيش برويد. به هر حال اين موضوع در حال بررسي است و تا ضمن رسيدن به يك نتيجه مشخص بايد كمي صبر كرد. موضوع دكل‌ها موضوع ساده‌اي نيست كه چند عدد بيان شود و پرونده تمام شود بلكه بايد اجازه داده شود موضوع به‌صورت دقيق مورد بررسي قرار گيرد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا