بازداشت دستکم 30 نفر در یورش ماموران امنیتی به نصیر آباد سرباز بلوچستان / اسامی دستیگرشدگان

طبق گزارشهای دریافت شده ماموران امنیتی بدون حکم قضایی در حالی که مردم خواب بوده اند وارد منزل شده و شیشه و درب منازل را شکسته و پس از بازداشت مردان خانه کامپیوتر و گوشی همراه آنها با خود برده اند. این بازداشت ها تا ساعت 9 صبح ادامه داشته است.
گزارشهای رسیده از منابع مطلع مردمی به کمپین فعالین بلوچ حاکی از یورش نیروهای امنیتی به روستای نصیر اباد سرباز است که در پی آن دستکم 30 نفر بازداشت شده اند.
گزارشهایی از بازداشت چند ساعته مولوی دوست محمد رئیسی امام جمعه و حاجی گل خان یکی از معتمدان این روستا نیز وجود دارد که پس از مدتی آزاد شده اند.
بر پایه این گزارشها ماموران امنیتی در ساعات اولیه بامداد حوالی 4 صبح به این روستا حمله کرده و بیش از 30 نفر را بازداشت کرده اند.
این بازداشت ها پس از آن رخ می دهد که دو روز پیش یک معلم غیربومی به نام عیسی شهرکی و یک بسیجی به نام ادهم صبوری در این روستا به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شدند.
مقامات رسمی و رسانه هایی دولتی کشتن این دو نفر را به “اشرار مسلح” نسبت دادند اما هیچ گروهی تا کنون رسما این ترور را به عهده نگرفته است.
اصطلاح “اشرار مسلح” در ادبیات جمهوری اسلامی به گروه های مسلح چون جیش العدل و جیش النصر اطلاق می شود.
طبق گزارشهای دریافت شده ماموران امنیتی بدون حکم قضایی در حالی که مردم خواب بوده اند وارد منزل شده و شیشه و درب منازل را شکسته و پس از بازداشت مردان خانه کامپیوتر و گوشی همراه آنها با خود برده اند. این بازداشت ها تا ساعت 9 صبح ادامه داشته است. همچنین گزارشهای از بازداشت های مشابهی در دو روستای دزبگان و علی آباد به دست “فعالین بلوچ”رسیده است.
اسامی تعدادی از بازداشت شده ها به شرح ذیل است: 1. مسلم دهقانی فرزند کریج 2. اکبر دهقانی فرزند موسی 3. امید بهرامزهی فرزند گل خان 4. نوید بهرامزهی فرزندان گل خان 5. زبیر بهرامزهی فرزند شهداد 6. شهداد بهرامزهی 7. ادهم اربابی 8. حاج اقبال 9. عامر گهرامزهی فرزند محمد کریم 10. ابوبکر ملازهی فرزند ابراهیم. صدیق بهرامزهی فرزند احمد 12. فرهاد بلیده ای فرزند عارف 13. 14. ادریس و بشیر بلیده ای فرزندان عبداللطیف 15. امیر بهرامزهی فرزند ایوب 16. وسیم بهرامزهی فرزند ادهم 17. داود بهرامزهی فرزند دادمحمد 18. ماجد بهرامزهی فرزند مولوی عبدالرحمن 19. 20. یوسف و امین رند بلوچ فرزندان دادرحیم 21. آصف بهرامزهی فرزند رحیم 22. زبیر از روستای علی آباد 23. خالد کریج
نصیر آباد در 45 کیلومتری شهرستان راسک مرکز سرباز و در 125 کیلومتری شهرستان ایرانشهر به مسیر چابهار قرار دارد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا