به رگبار بستن و در آتش سوختن ۲ جوان هموطن بلوچ در حومه شهر زاهدان

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» در اثر شلیک نیروهای سرکوبگر به ماشین حامل سوخت ۲ هموطن بلوچ ماشین آنها دچار آتش سوزی گردید و هر دو بشدت دچار سوختگی شدند.

هفته گذشته ۲ هموطن بلوچ به نام های نظر ریگی ۳۶ ساله و حسین ریگی ۲۴ ساله حدودا در ۳۰ کیلومتری شهر زاهدان در منطقه ای به نام ختار خنجک بدون اخطار قبلی توسط نیروهای سرکوبگر به رگبار گلوله بسته شدند که سرنشین خودرو نظر ریگی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی می شود و همزمان با آن خودروی آنها دچار آتش سوزی می شود و هر دو بشدت دچار سوختگی می شوند .

۲ فرد نامبرده ابتدا به بیمارستان منتقل می شوند و پس از خارج کردن گلوله از بدن نظر ریگی، او را به قرنطینه زندان زاهدان منتقل می کنند . این در حالی است که او علاوه بر اینکه مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود دچار سوختگی شده است و در وضعیت بسیار بدی در بند قرنطینه با شرایط قرون وسطایی بسر می برد .

حسین ریگی به دلیل شدت سوختگی همچنان در بیمارستان بستری است و زیر نظر نیروهای سرکوبگر قرار دارد.

مردم و بخصوص جوانان استان سیستان و بلوچستان به دلیل نبود کار، برای امرار معاش خود و خانواده شان اقدام به خرید و فروش سوخت و غیره می کنند. این افراد دائما هدف تهاجمات نیروهای سرکوبگر قرار می گیرند و تا به حال تعداد زیادی از آنها در اثر به رگبار بستن خودروی آنها زنده در آتش سوخته و جان باخته اند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، به رگبار بستن مردم و جوانان استان سیستان و بلوچستان که به منظور امرار معاش خانواده هایشان ناچار اقدام به خرید و فروش سوخت می نمایند را محکوم می کند و از مراجع بین المللی برای پایان داده به کشتار مردم ایران توسط نیروهای سرکوبگر آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۲ تیر۹۳ برابر با ۱۳ ژولای۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا