بیمارستان امام علی (ع) چابهار فاقد امکانات کافی درمانی

زیرساخت ها و امکانات بهداشتی درمانی این شهرستان براساس رشد جمعیت نیست بطوریکه شاخص های سلامت حوزه شهرستان با استان و کشور فاصله زیادی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چهاربهاران، بیمارستان 540 تختخوابی جنوب استان سیستان و بلوچستان برای ارتقا شاخص های بهداشتی درمانی در چابهار ساخته نشده است و زیرساخت ها و امکانات بهداشتی درمانی این شهرستان براساس رشد جمعیت نیست بطوریکه شاخص های سلامت حوزه شهرستان با استان و کشور فاصله زیادی دارد.

باتوجه به حجم زیاد کمبودات درمانی درحوزه شهرستان و میزان زیاد مراجعه کننده به بیمارستان امام علی (ع) چابهار بسیاری از مولفه های مورد نیاز فراهم نشده است.

به طوریکه زنان تازه زا بعد از فراغت از بارداری در زایشگاه به همراه نوزاد خود به اتاقی برده می شوند که زنان تصادفی در آنجا بستری اند. این رویه علاوه بر احتمال انتقال بیماری از زنان تصادفی بستری شده به کودکان باعث نارضایتی مراجعه کنندگان برای تخصیص ندادن مکان مجزا به بیماران باردارشان شده است.

همچنین ازدیاد بیماران در قسمت اورژانس به دلیل کمبود پزشک عمومی در ساعات پرتردد عصر و صبح باعث ترافیک بیماران و همراهانشان در سالن بیمارستان می شود که چهره ناراحت کننده ای را بوجود می آورد.

لذا حوزه نظارت بر درمان باید این موارد را بیشتر مورد توجه قرار دهد تا بودجه های بدست آمده بجای خرج غیر ضروری برروی رفع مشکلات و موانع مردم صرف شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا