جذب ۳۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل به کلاسهای درس در سیستان و بلوچستان

دبیر شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه، در هر صورت با توجه به تعداد زیاد دانش‌آموزان در این مناطق، فضای مناسب نداریم”.
خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت که از ۹۶ هزار کودک بازمانده‌ از تحصیل شناسایی شده، تاکنون ۳۶ هزار نفر وارد مدرسه شده و در کلاس درس جذب شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، علیرضا نخعی اظهار کرد: “با جذب ۳۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل، ۸۰ درصد از اهداف برنامه‌ریزی شده برنامه عدالت آموزشی استان در سال جاری محقق شد”.

وی با بیان اینکه تاکنون دو سوم از مناطق بر اساس برنامه به ۱۰۰ درصد اهداف جذب بازمانده‌های تحصیل رسیده‌اند، افزود: “یک سوم مناطق دیگر به واسطه استقرار در مناطق پراکنده، حاشیه‌نشین و پرجمعیت به اهداف تعیین شده نرسیده و با مشکل مواجه هستند”.

دبیر شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رایزنی‌ها برای برطرف کردن مشکلات برخی نقاط پراکنده در حال انجام است، گفت: “در برخی روستاهای کوچک و با جمعیت اندک، به دلیل وجود دانش‌آموزان کم، امکان دایر کردن کلاس‌های جدید نیست. تاکید آموزش‌و‌پرورش استان بر رعایت میزان استاندارد وجود حداقل ۲۰ دانش‌آموز برای دایر کردن کلاس است ولی در برخی نقاط با آمار پایین‌تر نیز کلاس تشکیل داده‌ایم”.

این مسئول به مشکلات دایر کردن کلاس درس در نقاط حاشیه‌نشین شهرها پرداخت و عنوان کرد: “در برخی بافت‌های حاشیه‌ای فضای مناسبی برای اجاره وجود ندارد. البته تاکنون تعدادی فضا، اجاره یا آماده سازی شده است. در هر صورت با توجه به تعداد زیاد دانش‌آموزان در این مناطق، فضای مناسب نداریم”.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا