جیهند ریگی اعدام شد

به گزارش کمپین فعالین بلوچ جیهند ریگی زندانی سیاسی بلوچ سحرگاه چهارشنبه پانزدهم بهمن‌ماه سال ١٣٩٣، در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد.
یک منبع مطلع در این باره گفت: جیهند در زندان مرکزی زاهدان نگه داری می شده که در ماه های آخر قبل از اعدام مدتی به زندان چابهار تبعید شد که برای اجرای حکم اعدام مجددا او را به زندان مرکزی زاهدان بر گرداندند.

جیهند ریگی، چهار سال پیش از سوی نیروهای امنیتی ادارەی اطلاعات ایران بازداشت شدە بود و بعدها از سوی شعبەی یک دادگاه انقلاب زاهدان به ١٠ سال زندان و اعدام محکوم شدە بود.

این منبع که بخاطر مسائل امنیتی نخواست نامش فاش شود همچنین گفت: بستگان ما از زندان مرکزی زاهدان خبر داده اند که مدت یک هفته است کلیه کدهای تماس داخل زندان بسته شده بودند و اغلب زمانی که کدها و تلفن های تماس زندان بسته می شوند خبرهای ناگواری از اعدام پخش می شود.

وی همچنین افزود: “زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان هیچ خبری از ملاقات استاندار با زندانیان نداشتند.”

گفتنی است استاندار سیستان و بلوچستان هفته گذشته در صفحه فیسبوک خود نوشت: يوم جاري پنج شنبه مؤرِّخ ١٢/٧ توفيق يار شد به اتفاق جناب اقاي تميزي رئيس سازمان قضائي نيروهاي مسلح و اقاي بابايي مديركل سازمان زندانها و معاون برنامه ريزي استانداري وجمعي ديگران از مديران از زندان شهر زاهدان بازديدي داشته باشم و از نزديك پاي حرف دل زندانيان كه از جمله شهروندان برخوردار از حق شهروندي مي باشند بنشينم و در جريان روند كار و نحوه رسيدگي به حقوق انها قرار گيريم ..

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا