حکم قوه قضائیه رژیم علیه فیلمبردار مراسم رقص دانشگاه سیستان و بلوچستان شدیدتر خواهد بود !

معاون دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان می گوید، برای فیلمبردار هم برنامه دیگری داریم و جرم آن‌ها شدید‌تر از این ۷ دانشجوست.
خبرگزاری هرانا ـ معاون دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان درباره ماجرای پیش آمده در جشن اقوام این دانشگاه که منجر به محرومیت از تحصیل چند نفر از دانشجویان شد، با بیان این مطلب که در پی ایجاد این حواشی ۷ دانشجو یک یا دو نیم سال از تحصیل در دانشگاه محروم شدند تاکید کرد برای فیلمبردار هم برنامه دیگری داریم و جرم آن‌ها شدید‌تر از این ۷ دانشجوست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، وی ادامه داد: “سه مرحله کمیته اظهار نظر می‌کند، مورد نخست صدور رای بدوی است و اگر اعتراض دارد؛ تجدید نظر می‌شود و در ‌‌‌نهایت اگر دانشجو باز هم اعتراضی دارد، می‌تواند؛ شکایت و اعتراض خود را در کمیته انضباطی مرکزی واقع در وزارت علوم مطرح کند؛ بنابراین این روند چیزی نیست که در حق دانشجو اجحاف شود”.

حاتمی با بیان این مطلب که در پی ایجاد این حواشی ۷ دانشجو یک یا دو نیم سال از تحصیل در دانشگاه محروم شدند، گفت: “حکم محرومیت از تحصیل این دانشجویان در کمیته انضباطی بدوی، صادر شده و دانشجویان می‌توانند؛ نسبت به حکم صادره اعتراض کنند”.

معاون دانشگاه سیستان و بلوچستان در ادامه با تاکید بر اینکه این حق دادستانی است که با بازتاب این موضوع برای بررسی بیشتر ورود کند، گفت: “این مساله از بحث دانشگاه خارج شد و ابعاد رسانه‌ای گسترده‌ای داشت و باید بررسی شود که دانشجو را چه کسانی تحریک کرده‌اند و چه کسی فیلمبرداری کرده است”.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این ۷ دانشجو به حکم صادره اعتراض کرده‌اند، گفت: “ما حتی خودمان این را به دانشجویان می‌گوییم که حق اعتراض دارند. در کمیته انضباطی دانشگاه، دو نماینده دانشجویی وجود دارد و از حق و حقوق دانشجویان دفاع می‌کنند”.

حاتمی با اشاره به اینکه فیلمبردار هم جزو دانشجویان بوده است، گفت: “برای فیلمبردار هم برنامه دیگری داریم و جرم آن‌ها شدید‌تر از این ۷ دانشجوست”.

وی اضافه کرد: “رویه ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان اصلا رویه‌ای نیست که حقی از حقوق دانشجو ضایع شود. ما در خصوص این ۷ دانشجو متوجه شدیم که بعضی‌ها تحریک شده‌اند و من به شخصه در کمیته انضباطی و در جلسه تجدید نظر فشار خواهم آورد که اگر اعضا تشخیص دهند، حکم صادره برای دانشجویان کمتر شود”.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا