ده‌ها کشته و زخمی در درگیری میان شیعیان هوادار رهبر ایران و ارتش نیجریه

بخشی از این درگیری در جریان محاصره منزل ابراهیم یعقوب زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه که به رهبران جمهوری اسلامی ایران بسیار نزدیک است، توسط نیروهای ارتش روی داد.
خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند که درگیری میان شیعیان نیجریه و نیروهای ارتش این کشور، دستکم ۲۷ کشته برجای گذاشت.

بخشی از این درگیری در جریان محاصره منزل ابراهیم یعقوب زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه که به رهبران جمهوری اسلامی ایران بسیار نزدیک است، توسط نیروهای ارتش روی داد.

ارتش نیجریه شیعیان را متهم به تلاش برای ترور رئیس فرمانده ارتش می‌کند.

به گزارش سایت خبری ارم نیوز، ابراهیم بیللو یکی از سران شیعه گفته است که در درگیری میان نیروهای ارتش و افرادی از طایفه در دو روز گذشته، دستکم ۲۷ تن کشته شده‌اند.

او مدعی شده است که بیشتر قربانیان در جریان شلیک آتش از سوی نیروهای ارتش به سوی شیعیانی که روبروی منزل ابراهیم یعقوب زکزاکی در روزهای شنبه و یکشنبه حضور داشتند جان خود را از دست داده‌اند.

زینه ابراهیم همسر زکزاکی هم در تماس تلفنی با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که در درگیری‌های اطراف منزلشان دستکم ۲۰ زخمی شده‌اند. شاهدان عینی هم می‌گویند که دستکم ۱۲ نفر از هواداران زکزاکی در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

منزل ابراهیم یعقوب زکزاکی در شهر زاریا در شمال نیجیره قرار دارد.

از سویی سانی عثمان سخنگوی ارتش نیجریه می‌گوید حادثه پس از محاصره یک اتوبان توسط افرادی از طایفه شیعه روی داد. او افزود که این افراد اقدام به حمله به کاروان حامل ژنرال توکور پوراتای رئیس ستاد مشترک ارتش نیجریه با پرتاب بمب‌های آتش‌زا کردند.

او ادامه داد: «نیروهای مسئول راهی جز حمایت از فرمانده کاروان ارتش با هر بهایی و باز کردن اتوبان بسته شده برای شهروندانی که به قانون احترام می‌گذارند نداشتند.»

http://farsi.alarabiya.net/fa/international/2015/12/14/ده-ها-کشته-و-زخمی-در-درگیری-میان-شیعیان-هوادار-رهبر-ایران-و-نیروهای-ارتش-نیجریه.html

Publisher: hd

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا