دیوان عالی کشور احکام مولوی نقشبندی و همراهانش را نقض کرد

به گزارش کمپین فعالین بلوچ احکام مولوی نقشبندی و همراهانش بنابر رای دیوان عالی کشور نقض شده اند.
یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود در این باره به “فعالین بلوچ” گفت: “بیش از دو هفته است که نقض احکام صادر شده به وکیل و خانواده مولوی نقشبندی رسیده است”
وی افزود: “دیوان عالی دلایل ارئه شده برای احکام صادره را با در نظر گرفتن اظهارات بازداشت شدگان قانع کننده ندانسته و رای به ابطال حکم داده است”
بر اساس احکام صادر شده از سوی دادگاه انقلاب زاهدان به ریاست ماه گلی مولوی فتحی محمد نقشبندی، به ۱۵ سال زندان و تبعید به خلخال، مولوی عبدالغفار نقشبندی، به ۱۳ سال حبس و تبعید به اردبیل، ملک محمد آبادیان، جواد آبادیان، جابر آبادیان و نظام الدین ملازاده به اعدام محکوم شده بودند.
مولوی نقشبندی و 10 تن از همراهانش از اسفند ماه سال 91 تا کنون به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملی از طریق آمریت و ترور مولوی مصطفی جنگی زهی، در بازداشتگاه وزارت اطلاعات زاهدان و سپس در قرنطینه زندان مرکزی زاهدان در حبس به سر می برند.
این زندانیان بارها بر بی گناهی خود تاکید کرده و وزارت اطلاعات را متهم به پرونده سازی برای جلوگیری از فعالیت های اجتماعی آنها کرده اند.
خانواده مولوی جنگی زهی نیز در چند نوبت با نوشتن نامه های محضری برای دادگاه انقلاب زاهدان، دادستانی و دیوان عالی کشور بازداشت شدگان را بی گناه دانسته و خواستار آزادی آنها شده اند.
خبر نقض احکام مولوی نقشبندی و همراهانش در حالی دریافت می شود که شهروندان اهل سنت بازداشت شده از نصیر آباد که کمتر از دو هفته پیش در تاریخ 14 دی بازداشت شده اند متهم به مشارکت در ترور و قتل مولوی جنگی زهی می شوند.
تا کنون مراجع رسمی نامی از این افراد منتشر نکرده اند اما فرمانده انتظامی مدعی شده است که این افراد را که از سال 86 اقدام به انجام فعالیت های تروریستی در داخل خاک کشور می کرده اند بازداشت کرده است.
خانواده بازداشت شدگان نصیر اباد اما با رد ادعای تروریست بودن، آنها را قربانی سیاست های سپاه در منطقه می دانند و بر بی گناهی آنها تاکید دارند.
تا کنون بازداشت شدگان نصیر آباد که همه از یک روستا و با هم نسبت خویشاوندی دارند هیچ تماس و ملاقاتی با خانواده خود نداشته اند

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا