سهم بلوچها از وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی، تحمل تبعیض های سیاسی و اقتصادی حکومتی، رواج سرقت و مواد مخدر و قاچاق کالا و ارز و کلاهبرداری دهها میلیارد تومانی از مردم توسط کارگزاران رژیم، فقر و بیکاری، ضرب و جرح عمدی، تصادف و قتل های مشکوک در بلوچستان!

در سال ۹۳ سیستان و بلوچستان به دلیل کاهش آمار جرایم جز اخرین استان ها قرار گرفت اما در سال ۹۴ آمار جرایم افزایش یافت که در حال حاضر امار دقیقی از رتبه استان در این زمینه هنوز اعلام نشده است.
به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی عصرهامون محمد علی حمیدیان در بازدید از دفتر عصر هامون در خصوص پیشگیری از وقوع جرم اظهارداشت: مطابق بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی یکی از وظایف قوه قضاییه پیشگیری ازوقوع جرم است که در سال های اخیر این معاونت تشکیل شد.
وی یکی از اقدامات این معاونت را کار روی دانش آموزان اسیب پذیر و اسیب دیده عنوان کرد و افزود: دراین بخش به نوعی مدیریت می کنیم تا توانایی ودانایی دانش آموزان افزایش و مرتکب جرم نشوند.
معاون دادگستری با بیان اینکه سرقت، مواد مخدر، قاچاق کالا و ارز، ضرب و جرح عمدی و تصادفات صدر نشین جرایم در سیستان و بلوچستان هستند ، ادامه داد: در سال ۹۳ سیستان و بلوچستان به دلیل کاهش آمار جرایم جز اخرین استان ها قرار گرفت اما در سال ۹۴ آمار جرایم افزایش یافت که در حال حاضر امار دقیقی از رتبه استان در این زمینه هنوز اعلام نشده است.
حمیدیان در خصوص روند پرونده معاون رئیس جمهور گفت: پس از ارجاء پرونده به دادسرای کارکنان دولت به دلیل اینکه دعوت و احضار نشدیم از سرنوشت نهایی پرونده اطلاعی نداریم .
وی بیان کرد:در تماسی که خانم مولاوردی با بنده داشتند عنوان کردند سوء نیتی نداشته و تنها در حاشیه سوالی پرسیده شده است.
معاون دادگستری در رابطه با پرونده کلاهبرداری کیشکورخودرو افزود: آنچه واضع و آشکار می باشد این نکته است که فرد مذکور به بهانه ارائه خودرو به اهالی منطقه با میزانی نازل از قیمت کارخانه اقدام به اخذ مبالغ کلانی به منظور واگذاری بیش از ۲هزار و ۴۰۰ خودرو نموده است.
وی تصریح کرد: در این پرونده که فردی با اعتماد سازی اقدام به کلاهبرداری طایفه ای کرده بود هیچ شاکی نداشت با این حال طی نامه ای به دادستان های استان عنوان کردیم که در صورت وجود چنین پرونده ای سریعا به استان اعلام تا این موضوع از طریق دادگستری استان پیگیری شود.
حمیدیان عامل اصلی این پرونده را عدم شکایت دانست و اظهار داشت: استفاده از اشخاص کاریزما سبب شد تا فردی برای شکایت به قوه قضاییه مراجعه ننماید.
معاون دادگستری بیان کرد: با توجه به پیگیریهای این معاونت از مراجع قضایی این شخص نه تنها در استان ما بلکه در استان های دیگر نیزاقدام به کلاهبرداری نموده است.
وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات عصرهامون گفت: با توجه به رسالت رسانه ها ان شالله بتوانید در جهت تحمیل کاهش جرایم اجتماعی تاثیر گذار باشید .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا