فرماندار: 77 درصد ساکنان روستاهای چابهار از نعمت آب بی بهره اند

معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار با بیان این که 77درصد مردم روستاهای این شهرستان فاقد آب آشامیدنی هستند، گفت: عملکرد وزارت نیرو در زمینه تامین برق و آب این شهرستان قابل قبول نیست.
چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار با بیان این که 77درصد مردم روستاهای این شهرستان فاقد آب آشامیدنی هستند، گفت: عملکرد وزارت نیرو در زمینه تامین برق و آب این شهرستان قابل قبول نیست.

احمدعلی موهبتی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم شهرها و روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه چابهار به سبب کمبود شدید آب و افت برق همواره از وزارت نیرو گلایه مندند.

وی افزود: تامین آب، برق، ساخت فضای آموزشی استاندارد، راه و اجرای طرح هادی روستایی از نیازهای اولیه زندگی است که به هر طریق ممکن باید در دسترس مردم باشد.

وی افزود: متاسفانه در زمینه آب 77 درصد مردم روستاهای شهرستان چابهار از نعمت آب بی بهره هستند و روز به روز بر مشکلات آنان افزوده می شود.

وی گفت: وقتی مردم در شهر چابهار که به عنوان کانون توسعه کشور مطرح است دسترسی به آب ندارند و در هفته یک تا دو روز آنهم با فشار کم و به وسیله پمپ و دینام برقی می توانند به آب دست پیدا کنند وضعیت روستاها مشخص است که چه مشکلاتی دارند.

فرماندار چابهار گفت: اعتبارات طرح آبرسانی سیار بسیار اندک است بطوری که حتی هزینه سوخت، تعمیر و نگهداری و حقوق کارکنان و رانندگان تانکر چندین ماه پرداخت نمی شود.

موهبتی بیان کرد: وزارت نیرو باید فکری اساسی برای حل مشکل بی آبی انجام دهد و با مطالعه و انتقال آب دریا مردم به عنوان ولی نعمتان نظام جمهوری اسلامی را از بی آبی نجات دهد.

وی ادامه داد: واقعا جای تاسف است که مردم در چند کیلومتری دریا روزانه با 15 لیتر آب روزگار بگذرانند و بعد از گذشت سالها چاره اندیشی نشود.

وی گفت: روستای کمب با دارا بودن دهیاری و شورای اسلامی بعد از گذشت سالها برق ندارد و کابل های آن از چندصد متری بر روی زمین رها شده و خطربرق گرفتگی و بروز حوادث برای اهالی محتمل است.

وی با بیان این که تمامی روستاهای شهرستان چابهار بدون استثناء نیاز به توسعه برق دارند، خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در این شهرستان بشدت ضعیف عمل کرده و موجب نارضایتی مردم شده است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: چابهار به عنوان یک شهر بین المللی نیازمند نگاه ملی و ویژه مسئولان کشوری است و مردم انتظار دارند مشکلات این شهرستان با دید وسیع مسئولان پیگیری و در افق حداقل 30 تا 50 ساله مرتفع شود.

موهبتی بیان کرد: جمعیت شهر چابهار نسبت به 40 سال قبل 60 برابر شده است و باید امکانات آن نیز به همین نسبت افزایش پیدا می کرد تا مشکلات به حداقل برسد و از دیگر شهرهای استان سیستان وبلوچستان محرومتر نباشد.

چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور با 260 هزار نفر جمعیت و 550 پارچه آبادی و روستا از شمال به شهرستانهای نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به کنارک متصل است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا