مشاور قاسم سلیمانی: ایران ۱۴ دپوی موشکی در عمق ۳۰ تا ۵۰۰ متری دارد

مشاور عالی قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران، روز پنج‌شنبه در یک سخنرانی از وجود «۱۴ دپوی زیرزمینی در عمق ۳۰ تا ۵۰۰ متری زیر زمین» در نقاط مختلف ایران برای نگهداری از سیستم‌های موشکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، سرتیپ پاسدار حسن کریم‌پور، مشاور قاسم سلیمانی، روز پنج‌شنبه، پنجم آذرماه، در توضیح کارکرد این دپوها گفت: «اگر از هر کشوری به سمت ایران یک موشک شلیک شود این مراکز به صورت اتوماتیک تمام مراکز مهم کشور حمله‌کننده را موشک‌باران می‌کند.»

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران، ظرفیت این دپوها را با ترکیب «به هر میزان که تجهیزات لازم باشد» توصیف کرد.

چندی پیش در مهرماه ۹۴، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای نخستین بار اجازه داد تا از تونل‌های زیرزمینی سپاه تصویربرداری شود.

در این تصاویر که از صداوسیمای جمهوری اسلامی و دیگر رسانه‌ها پخش شد، تصاویری از موشک‌های بالیستیک دوربرد سپاه که در عمق ۵۰۰ متری زیرزمین نگاهداری می‌شوند، به دید عموم درآمد.

حسن کریم‌پور در ادامه سخنان خود تأکید کرد که ایران «تنها» کشور روی کره زمین است که تمام مساحت کشور را به پازل‌های ۲۰ کیلومتر در ۲۰ کیلومتر تقسیم کرده و وسط هر یک از این پازل‌ها «پدافند گذاشته است».

مشاور عالی سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی با اشاره به این که در حال حاضر ۳۵۰۰ پدافند در ایران دایر است، ادامه داد: «اگر تعداد این پدافندها به پنج هزار و پانصد عدد برسد، سامانه پدافندی کشور تکمیل می‌شود و هیچ هواپیمایی نمی‌تواند وارد جمهوری اسلامی ایران شود.»

این مشاور عالی فرمانده سپاه قدس با بیان این‌ که «بساط آمریکا از خاورمیانه در حال برچیده شدن است» تصریح کرد: اگر آمریکا از خاورمیانه برود، اولین کشوری که فرو می‌ریزد عربستان است.

حسن کریم‌پور «وهابیت با مصادیق القاعده و النصره» و «امپراتوری عثمانی به رهبری آتاتورک در ترکیه» را دو «عامل دست» آمریکا در منطقه خواند و گفت: «این دو جریان دو شمشیر دارند، شمشیر داعش به‌ دست آتاتورک و شمشیر القاعده به‌ دست وهابیت است.»

مشاور عالی سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی در ادامه سخنان خود پیش‌بینی‌کرد که «در آینده نزدیک امپراطور عثمانی از منطقه خاورمیانه به سمت اروپای شرقی می‌رود».

سرتیپ پاسدار حسن کریم‌پور با تأکید بر این که «مأموریت داعشی‌ها در خاورمیانه تمام‌شده است» تصریح کرد که «داعش تا دو ماه آینده به درک واصل خواهد شد و نشانه آن ارزانی قیمت نفت است».

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس در بخش دیگری از سخنان خود به فتوای آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، مبنی بر حرام دانستن تولید و داشتن سلاح هسته‌ای اشاره کرد و افزود: «این حرامی سر جای خودش، ولی اگر رهبری این حرام را بردارند من به‌ عنوان یک محقق می‌گویم، ساخت یک سلاح هسته‌ای از ساخت یک عینک آسان‌تر است.»

نیروی قدس یا سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بخشی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که مسئولیت فعالیت‌ها و عملیات نظامی برون‌مرزی این نهاد نظامی را به عهده دارد و فرماندهی آن با سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا