نویسنده و هنرمند چابهاری،مشاور فیلمنامه طنز اکبر صادقی شد

محمدجواد صادقی نویسنده و طنز پرداز بلوچ چابهاری مشاور فیلمنامه طنز’آوازخوان نه آواز’ کار ‘اکبر صادقی’ کارگردان پیشکسوت و مطرح کشور شد.

محمدجواد صادقی نویسنده و طنز پرداز بلوچ چابهاری مشاور فیلمنامه طنز’آوازخوان نه آواز’ کار ‘اکبر صادقی’ کارگردان پیشکسوت و مطرح کشور شد.

به گزارش بلوچ پرس،محمدجواد صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید این خبر گفت: این فیلم اکبر صادقی پس از سیمرغ و گنج پنهان، سومین کار این هنرمند است که در چابهار تولید می شود، اما در این کار جدید قصه با یک درام طنزپیش می رود و گویای مشکلات موسیقی دانان بلوچ است و درواقع تلفیق موسیقی سنتی را با موسیقی مدرن امروزی روایت می کند.
وی افزود: در این فیلم سعی می شود وفاداری و تعهد قوم بلوچ که این مرز و بوم از’همل’ گرفته تا شیرمحمد اسپندار که حاضر نشد یک وجب خاک ایران را با دنیا معاوضه کند و شخصیت های این فیلم به دنبال وصیت نامه ای هستند که یک موسیقی دان سنتی خواستار حفظ موسیقی بلوچستان شده اما موسیقی مدرن امروزی با تلفیق موسیقی سنتی خواسته ی وصیت کننده را برآورده می کند.
وی افزود: پایان فیلم بایک موسیقی خاص که سبک آن توسط هنرمندانی چون رستم میرلاشاری در اروپا و کامبیز صالح زهی در ایران اجرا شده در یک جامعه مدرن اجرا خواهد شد و لوکیشن پایانی جایگاه میلاد منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته شده است.
این هنرمند چابهاری تصریح کرد: باتوجه به نیت خیری که کارگردان این فیلم (اکبرصادقی) دارد و در فیلم های قبلی خود هم چهره ای خشن از بلوچستان ارایه نداده است از هنرمندان بلوچ می خواهم با این کارگردان محبوب همکاری کنند.
مشاور فیلمنامه فیلم ‘ آوازخوان نه آواز’ خاطرنشان کرد: از سازمان ها و ارگان های دولتی بویژه سازمان منطقه آزاد چابهار، فرمانداری، شیلات، اداره کل بنادر، آب و فاضلاب و شهرداری خواست با کمک های مادی و معنوی خود ما را در ساخت این فیلم همراهی کنند، البته انتظارمان درحد اسکان و پذیرایی و ایاب و ذهاب عوامل در مدت ۱۵روز کاری است.
محمدجوادصادقی هنرمند بلوچ اهل قصرقند مقیم چابهار، بازی در فیلم های گل یا پوچ، حافظ، بندر مجرد و مشاوره سریال سرزمین سبز بیژن بی رنگ و مرحوم مسعود رسام را در کارنامه کاری خود دارد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا