جوانان غیور در سنگرهای خیابان‌، همرزمان، اعضای احزاب سیاسی و شخصیت‌ھای ایرانی

پیام‌های دریافتیِ پر از مهر، فریادهای “از زاهدان تا تهران خونین تمام ایران” و همدردی شما را بلوچستان خونین خواند و شنید. ما سپاسگزار همدردی‌ها و همراهی‌های شما با مردم بلوچ در این روزهای خونین و سخت می‌باشیم- درد و رنج مردم بلوچ را که با آوای بلند فریاد زده‌اید؛ همه‌ی این‌ها به خوبی نشانگر آن است که دردی مشترک در رگ رگِ همه‌‌ی ما جریان دارد.

رویارویی با چنین رژیم خونخواری مستلزم همبستگی و اتحاد عمل در میان همه‌ی مردمان گوناگون ساکن ایران می‌باشد؛ ترک، ترکمن، عرب، فارس، قشقایی، کاسپی، کرد و لر، بلوچ و… که ھمه دارای سرنوشتی مشترک هستند، ھمانند اعضای واحد یک بدن.

در این برھه‌ی سرنوشت ساز تاریخی سرنگونی رژیم خونریز و سفاک جمهوری اسلامی که برای بقای خود پای بر همه‌ی اصول انسانی نهاده، شمشیر را کما فی‌السابق کاملا از روی بسته و به کشتار مردمان بی‌دفاع ایران و بالاخص مردم بلوچ ھمچنان ادامه می‌دھد، باید در اولویت باشد. هر گونه عقب نشینی در این روزهای خونین به تجدید قوای رژیم و نتیجتاً کشتار و دستگیری‌های فزاینده و شکنجه‌های قرون وسطایی بیشتر منجر خواهد شد.

به دنبال جھانی شدن شعار “ژن، ژیان، آزادی” زن، زندگی، آزادی،  پس از جنایت قتل ژینا امینی توسط آتش به اختیاران گشت ارشاد در تھران و همچنین جنایت تجاوز به دختر نوجوان ١۵ ساله‌ی بلوچ توسط فرمانده نیروی انتظامی چابھار، سرکوب معترضان در خیابان و دانشگاه، حمله به اردوگاه‌های احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان و رقم زدن جمعه‌ی خونین بلوچستان و کشتارهای پس از آن نشان از آن دارد که این رژیم به مانند رژیم‌های دیکتاتوری سرنگون شده‌ در روزهای آخرعمرخود دچار استیصال شده و دیگر نه به حکومت کردن بلکه به سقوط نکردن می‌اندیشد.

فی‌الواقع رژیم جمهوری اسلامی با حمله به ھمرزمان کُردمان در اقلیم کُردستان و رقم زدن جمعه‌ی خونین در بلوچستان، در نظر داشت که فضای رُعب و وحشتی را در کردستان، بلوچستان و دیگر جاهای ایران حکم فرما کند و مبارزات مدنی مردم ایران را به انحراف بکشاند که خوشبختانه در این کار ناکام مانده است و خشم مردم در حال گسترش وشعله‌ورتر شدن است.

ایران سرزمینی است که اگر در آن حکومتی قانون‌مدار، دموکراتیک و سکولار بر اساس برابر حقوقی زنان و مردان، ملیت‌ها و اقوام و اقشار گوناگون اجتماعی حاکم شود، برای همه‌ی ساکنان خود جای دارد. ما نیز به مانند شما امیدوار به آمدن روزهایی هستیم که آزادی، دموکراسی، ھمزیستیِ مسالمت آمیز، مهر، ثروت و آبادی و دگر پذیری به شکل اعلا وجود داشته باشد.  این امر مستلزم هماهنگی مبارزات و هدایت جویبارها در مسیری مشترک است که رود خروشان سیل‌آسای حاصل از آن، این  رژیم خونخوار را در هم خواهد پیچید.

به امید پیروزی

حزب مردم بلوچستان

اکتبر ۲۰۲۲

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا