کشته شدن یک جوان اهل دشتیاری در شلیک ماموران مرزبانی ریمدان سیستان و بلوچستان

به گزارش کمپین فعالین بلوچ روز شنبه 23 اسفند ماموران مرزبانی رمیدان پس از شلیک به سمت یک خودرو مظنون به حمل قاچاق سیگار شاگرد راننده خودرو به نام راشد پاهنده اهل روستای سنگان از توابع دشتیاری را کشته و جسد وی را پس از پوشاندن زیر سنگ ها در همان محل رها می کنند.
یک منبع مطلع در این باره گفت: پس از شلیک ماموران و تیر خوردن راشد (عبدالرشید) راننده ای خودرو نیز که تیر می خورد بخاطر حفظ جان خود از آنجا فرار می کند اما با گذشت مدت طولانی هیچ خبری از راشد نمی شود به همین خاطر جمع زیادی از اهالی روستای سنگان برای پیدا کردن راشد کل منطقه ای که در آنجا تیر خورده بود را می گردند تا اینکه جسد را در حالی پیدا م یکنند که در یک پتو پیچانده شده و تعدادی سنگ روی او گذاشته اند.

این منبع افزود: مردم به ماموران نیروی انتظامی و مرزبانی مراجعه می کنند اما آنها مسئولیتش را به عهده نمی گیرند و اظهار بی اطلاعی می کنند اما نهایتا با پیگری مردم و دستور قضایی جسد برای کالبد شکافی به چابهار منتقل می شود.

گفتنی است راشد (عبدالرشید) پاهنده برادر زاده مفتی محمد حسن سنگانی یکی از علمای برجسته دشتیاری و مدرس حوزه علمیه اهل سنت چابهار است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا