کشته شدن یک جوان چابهاری در شلیک ماموران نیروی انتظامی/ 7 کشته در سه روز

به گزارش کمپین فعالین بلوچ شب گذشته چهارشنبه 18 شهریور عابد برفروشان فرزند لال بخش 27 ساله در تیراندازی و شلیک مستقیم ماموران یگان مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در نزدیکی منطقه پیگل خاش، با اصابت گلوله به قلبش کشته شد.
آصف برفروشان برادر عابد در گفتگو با گزارشگر “فعالین بلوچ” با تایید این خبر گفت: عابد و پدرم با خودرو شخصی خود از زاهدان به سمت خاش در حرکت بودند که ناگهان تیر به برادرم اصابت کرده و درجا کشته شده است.

وی افزود: ما پیگیر ماجرا شدیم مشخص شده که ماموران یگان مواد مخدر خاش تیر اندازی کرده اند اما گفته اند که اشتباه شده و به دنبال فرد دیگری بودند.

وی ادامه داد: ما از طریق استانداری و نیروی انتظامی پیگیر ماجرا هستیم و امیدوارم به ما پاسخ بدهند.

لازم به یادآوری است که در سه روز گذشته این هفتمین شخص است که در تیر اندازی ماموران نیروی انتظامی کشته شده اند.

پیش از وی، دو جوان ایرانشهری به نام های ایمان ارژنگ (دانشجو دانشگاه زابل) و عطا الله دامنی دوشنبه 16 شهریور در منطقه مهرستان در اثر شلیک ماموران نیروی انتظامی مهرستان اتومبیل سایپا آنها آتش گرفته و ساعاتی بعد در اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی جان باختند.

همچنین یک جوان به نام بشارت کلمتی دوشنبه 16 شهریور در مرز ریمدان نزدیک مرز پاکستان با شرایط مشابهی کشته شد.

در وضعیتی مشابه سه شنبه 17 شهریور سه بدکی (کولبر) به نام های شاه محمد ریگی فرزند دادشاه، ابراهیم گمشادزهی و مبارک(مومد زهی) براهوی از منطقه خاش و زاهدان در نزدیکی مرز تفتان در آتشباری نیروهای امنیتی ایرانی کشته شدند.

در تمام موارد فوق الذکر ماموران انتظامی پس از تیر اندازی صحنه را ترک کرده اند و مقامات مسئول و سایت های داخلی هیچ واکنشی به گزارشهای فوق نشان نداده اند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا