یک بلوچ (پاکستانی) ‘با خمپاره مرزبانی ایران کشته شد’

به گفته یک مقام محلی در بلوچستان حوالی ۶:۳۰ شنبه به وقت محلی یک بلوچ شهروند بلوچستان شرقی در خودرویی در منطقه پنجگور، هم مرز با ایران، حرکت می‌کرد که خودروی او هدف قرار گرفت.

منابع (پاکستانی) می‌گویند یک شهروند بلوچ با خمپاره‌ای که نیروهای مرزبانی ایران شلیک کردند کشته شده است.

به گفته یک مقام محلی در بلوچستان (پاکستان) حوالی ۶:۳۰ شنبه به وقت محلی یک شهروند پاکستانی در خودرویی در منطقه پنجگور، هم مرز با ایران، حرکت می‌کرد که خودروی او هدف قرار گرفت. گزارش شده که خودروی این شهروند بلوچ نیز نابود شده است.

این حادثه کمتر از یک ماه پس از آن رخ داده است که گروه جیش العدل به مرزبانان ایرانی در میرجاوه حمله کرد و ۱۰ نفر از آنان را کشت. یکی از مقام‌های محلی پنجگور می‌گوید که اعتراض شدیدی نسبت به اقدام اخیر ایران ابراز شده و روز یکشنبه جلسه‌ای اضطراری برگزار خواهد شد.

منابع (پاکستانی) چند روز پیش هم گزارش دادند که نیروهای ایرانی پنج خمپاره به سوی اهدافی در پاکستان شلیک کردند، که در آن مورد تلفات یا خسارتی گزارش نشد.

در سال‌های اخیر گروه‌های مسلح در استان سیستان و بلوچستان ایران بارها نیروهای نظامی ایرانی را هدف قرار داده‌اند و ایران می‌گوید پاکستان با این گروه‌ها، که تصور می‌شود پایگاه‌هایی در (پاکستان) دارند، به اندازه لازم برخورد نکرده است.

سرلشکر محمدحسین باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران، پس از حادثه میرجاوه گفت مناطقی در خاک بلوچستان شرقی (پاکستان) به محل آموزش “تروریست‌های جیره‌خوار عربستان” تبدیل شده و “در صورت ادامه این تعرضات، مامن و مخفیگاه تروریست‌ها در هر جایی که باشند مورد ضربات کوبنده قرار خواهد گرفت.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا