اداره اطلاعات مهاباد خبر اعدام غیر انسانی و جنایتکارانه ۲ زندانی سیاسی را به خانواده افشاری اعلام نمود

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »مامورین وزارت اطلاعلات بهخانواده افشاری اعلام نمودند که زندانیان سیاسی علی افشاری و حبیب افشاری فرزندان آنها را اعدام کرده اند .

روز جمعه اول اسفند ماه حوالی ساعت ۱۶:۰۰ اداره اطلاعات مهاباد خانواده افشاری را احضار نمود و به آنها اطلاع داده شد که زندانیان سیاسی علی افشاری و حبیب افشاری اعدام شده اند . بازجوی وزارت اطلاعات به این خانواده تاکید نمود که از انتشار اعلامیه ترحیم و تظاهرات علیه اعدام عزیزانشان خوداری کنند.مردم، فامیل و بستگان می توانند به شرط اینکه در سکوت باشد به منظور گفتن تسلیت به خانه آنها مراجعه نمایند.

سپس خانواده افشاری خواهان تحویل گرفتن پیکر عزیز خود شدند که با مخالفت شدید بازجوی مربوطه مواجه شدند.

در اداره اطلاعات مهاباد همچنین به آنها گفته شد که همه آنها اعدام شده اند.

در حال حاضر خانواده افشاری در حال برگزاری مراسم گرامیداشت ۲ شهید راه آزادی مردم ایران هستند ومراجعه مردم به این خانواده بصورت گسترده ای ادامه دارد و ماموران اطلاعات ولی فقیه در آنجا حاضر و مراجعات مردم را زیر نظر دارند.

شهید راه آزادی مردم ایران علی افشاری ۳۴ ساله حدود ۴ سال پیش با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به اداره اطلاعات برده شد و در آنجا تحت شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفت.او متاهل و دارای یک فرزند می باشد.

شهید راه آزادی مردم ایران حبیب افشاری ۲۶ ساله که ۴ سال پیش با یورش مامورین وزارت طلاعات دستگیر شد و بلافاصله تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفت.

رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای از ترس واکنشها و عواقب شدید بین المللی اعدام های جنایتکارانه و غیر انسانی زندانیان سیاسی را مانند همیشه مسکوت نگه داشته و فقط به بعضی از خانواده های آنها خبر اعدام عزیزانشان را اطلاع داده است و سعی دارد به منظور کاهش واکنشهای بین المللی خبر اعدام زندانیان سیاسی را به صورت تدریجی اعلام نماید.

اعدام زندانیان سیاسی و عقیدتی با توافق و نظر شخص آخوند علی خامنه ای صورت می گیرد و مسئولین و بازجویان وزارت اطلاعات آن را به اجرا در می آورند . رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای از عواقب جنایتی را که مرتکب شده است سخت هراسان است و به این خاطر سکوت را پیشه کرده است و تا این لحظه، اعدام این زندانیان سیاسی را نه تکذیب می کند و نه به خانواده های آنها اجازه دیدن زنده و یا مرده عزیزان خود را می دهد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،اعلام می کند که رژیم ولی فقیه باید بطور آشکار و علنی به جنایت خود اعتراف نماید و بیش از این خانواده ۵ زندانی سیاسی را در بلاتکلیفی و فشار روحی قرار ندهد.همچنین برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در ایران خواهان ارجاع بلادرنگ پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای و همدستان وی مانند آخوند صادق لاریجانی، آخوند محمود علوی و آخوند حسن روحانی و سایر آخوندهای همدست آنها به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲ اسفند۹۳ برابر با۲۱ فوریه ۲۰۱۵

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

www.hrdai.net

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا