باران در زاهدان جای طوفان را گرفت؛ گرد و خاک به جنوب سیستان و بلوچستان سرایت کرد

علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: صبح امروز همزمان با شروع بارندگی در زاهدان تاکنون 4 میلیمتر باران در این شهرستان باریده و این بارش‌های پراکنده در عصر امروز در نیمه شمالی استان ادامه دارد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در زابل نیز تا این لحظه 1.5 میلیمتر باران باریده، ادامه داد: پیش‌‌بینی می‌شود مجموع بارندگی‌های امروز در استان سیستان و بلوچستان به بیش از 6 میلیمتر برسد.

وی با بیان اینکه علاوه بر زاهدان و زابل در روستاها و شهرهای نیمه شمالی استان نیز بارش‌های پراکنده گزارش شده، خاطرنشان کرد: دمای هوای زابل تا این لحظه نسبت به روز گذشته 16 درجه کاهش یافته که این کاهش دما موقتی است.

رئیس گروه‌پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان همچنین به وضعیت گرد و خاک در جنوب استان اشاره کرد و گفت: گرد و خاک ناشی از طوفان روز گذشته از زاهدان به سمت خاش و ایرانشهر حرکت کرده و اکنون دید افقی در خاش و ایرانشهر به ترتیب به 300 و 200 متر کاهش یافته است.

ملاشاهی با تاکید بر اینکه این گرد و خاک به احتمال زیاد به سراوان و حتی سواحل جنوب استان نیز سرایت می‌کند، ادامه داد: این گرد و خاک به صورت کامل از زاهدان و نواحی مرکزی خارج شده که بارندگی امروز در از بین رفتن گرد و خاک موثر بوده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا