بازگرداندن شیر احمد شیرانی به بند زندانیان سیاسی زندان مرکزی اردبیل

آقای شیرانی روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶، به دلایل نامعلومی از بند هفت زندانیان سیاسی این زندان به بند پنچ تبعید شد. باتوجه به سنی مذهب بودن این زندانی تبعیدی و با توجه به اینکه در گذشته زندانیان تحریک شده این زندان وی و تنی دیگر از زندانیان اهل سنت را به دلیل اختلافات دینی مضروب کرده بودند و در این ضرب و شتم از حمایت مسئولان زندان نیز برخوردار بودند تبعید شیراحمد شیرانی به چنین محلی بر دامنه نگرانیها از سلامت و امنیت این زندانی افزوده است. آقای شیرانی هم اکنون برای ادای فرایض مذهبی خود نیز با دشواری دو چندان روبه است.

خبرگزاری هرانا – شیر احمد شیرانی، زندانی بلوچ که هشتمین سال از ایام حبس ۲۲ ساله خود را بصورت تبعیدی در زندان اردبیل سپری می کند، روز یکشنبه پس از چند هفته تنش و بی توجهی به اصل تفکیک جرایم از سوی مسئولان، سرانجام به بند هفت زندان مرکزی اردبیل که محل نگهداری زندانیان سیاسی این زندان است بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از چند هفته تنش، روز یکشنبه ۷ خردادماه ۱۳۹۶، شیر احمد شیرانی، زندانی بلوچ از بند پنچ که محل نگهداری زندانیان دارای اعتیاد است به بند هفت که محل نگهداری زندانیان سیاسی و امنیتی زندان مرکزی اردبیل است منتقل شد.

آقای شیرانی روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶، به دلایل نامعلومی از بند هفت زندانیان سیاسی این زندان به بند پنچ تبعید شد.

باتوجه به سنی مذهب بودن این زندانی تبعیدی و با توجه به اینکه در گذشته زندانیان تحریک شده این زندان وی و تنی دیگر از زندانیان اهل سنت را به دلیل اختلافات دینی مضروب کرده بودند و در این ضرب و شتم از حمایت مسئولان زندان نیز برخوردار بودند تبعید شیراحمد شیرانی به چنین محلی بر دامنه نگرانیها از سلامت و امنیت این زندانی افزوده است.

آقای شیرانی هم اکنون برای ادای فرایض مذهبی خود نیز با دشواری دو چندان روبه است.

شیر احمد شیرانی فرزند چاکر متولد سی ام شهریور ۱۳۶۲، مجرد، اهل زاهدان و ساکن تهران، در تاریخ ۱۳ خرداد ۷۹ توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شد و هم اکنون نیز هشتمین سال از حبس ۲۲ ساله خود را بصورت تبعیدی در زندان اردبیل سپری می کند.

آقای شیرانی متاثر ار شرایط روحی و جسمی سختی که در مدت حبس متحمل شده و نبود امکانات پزشکی و عدم رسیدگی درمانی به آسیب های وارده به ناحیه پا، به گفته پزشک زندان اکنون نیاز به عمل جراحی دارد تا بتواند به راحتی حرکت نماید. رسیدگی که تاکنون از آن محروم مانده است.

همچنین این زندانی از بیماری های کلیوی و معدوی نیز رنج می برد که در بهداری زندان تنها با تجویز داروهای مسکن به آنها رسیدگی می شود. این زندانی سیاسی در صورت اجرایی شدن ماده ۲۸ قانون مجازات اسلامی جدید در رابطه با جرایم امنیتی، می تواند شامل تخفیف در حکم وی شود،

اما آقای شیرانی تاکنون با دخالت نهادهای امنیتی از حق کاهش محکومیت و حتی مرخصی درمانی نیز محروم بوده است. در حال حاضر، شیراحمد شیرانی به همراه چهار زندانی سیاسی در تبعید به نام های علی پژگل، عبدالکریم شه بخش، ماهر کعبی و نور احمد حسن زهی در بند معروف به «بند مرگ» زندان مرکزی اردبیل تحمل حبس می نماید.

لازم به ذکر است که چاکر شیرانی، پدر زندانی سیاسی شیراحمد شیرانی در روزهای اخیر در رابطه با وضعیت بغرنج فرزندش در زندان اردبیل به مسئولان مختلف کشوری از جمله رئیس جمهور، رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، اداره اطلاعات زاهدان و رئیس سازمان زندانها نامه هایی نوشته است که می توانید در اینجا مطالعه کنید.

او در این نامه ضمن شرح وضعیت فرزندش که حبس ۲۲ ساله خود را بصورت تبعیدی و هزاران کیلوتر دورتر از محل زندگی خود در زندان اردبیل می گذراند وی را محروم از حقوق اولیه از جمله اجازه به جا آوردن مناسک مذهبی و نیز قربانی عدم اجرای اصل تفکیک جرایم خوانده است.

Publisher: hd

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا