بی توجهی مسئولان به 100 بازیکن ماهر کریکت باز در نیکشهر خواستگاه کریکت کشور

شهرستان نیکشهر اکنون با داشتن بیش از 100 بازیکن ماهر کریکت باز، سرمربی و هفت بازیگر در تیم ملی به یکی از خواستگاه های اصلی ورزش کریکت در کشور تبدیل شده اما برای رسیدن به جایگاه واقعی نیازمند توجه بیشتر مسوولان استانی و کشوری است.
به گزارش سرویس ورزشی عصر هامون به نقل از ایرنا، سرمربی تیم ملی کریکت ایران و رییس انجمن کریکت نیکشهر به نمایندگی از کریکت بازان این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: کریکت از بازیهای بسیار پرطرفدار در شبه قاره هند و جزیی از بازی های المپیک و دارای کنفدراسیون جهانی و منطقه ای است.

محمدیوسف رئیسی افزود: ایران و افغانستان همزمان در سال 2003 به عضویت کنفدراسیون کریکت آسیا در آمده اند که افغانستان با فعالیتهای موثر در سطح بین المللی پیشرفت کرده و از ایران جلوتر حرکت می کند.

وی با بیان اینکه بازی کریکت در سیستان و بلوچستان بیش از دیگر نقاط ایران طرفدار دارد، خاطرنشان کرد: بیشترین بازیکنان کریکت در شهرستانهای نیکشهر، کنارک، چابهار و ایرانشهر فعال هستند.

وی گفت: ورزش کریکت از 30 سال قبل تاکنون در نیکشهر فعال است ولی با وجود پیگیریهای متعدد هنوز زمین استاندارد و مناسب برای انجام تمرینات ورزشی و برگزاری مسابقات ندارد.

سرمربی تیم ملی کریک ایران بیان کرد: بازیکنان نیکشهری هم اینک با هزینه های شخصی اقدام به خرید توپ، لباس و تجهیزات مورد نیاز کریکت کرده اند و در زمین پر از سنگ لاخ نوک آب(بندوکی بازار) به تمرینات و آماده سازی بدنی و جسمانی می پردازند.

رئیسی که به عنوان بازیکن، کاپیتان و سرمربی سابقه حضور در رقابتهای بین المللی را دارد می گوید که از خردسالی و زمانی که کمتر از 12 سال سن داشته در ورزش کریکت فعال بوده است.

وی علاوه بر بدست آوردن افتخارات و مقام های کشوری و بین المللی، همچنین مدارک درجه یک، دو و سه داوری کریکت آسیا در سالهای 2010 و 2011 را اخذ کرده است.

رییس انجمن کریکت نیکشهر توجه بیشتر به ورزش کریکت در این شهرستان را خواستار شد و افزود: بیش از 10 سال در انتظار تسطیح و آماده سازی زمین کریکت هستیم اما همچنان پیگیریهای مکرر به سبب همکاری نکردن مسوولان نیکشهر و استان سیستان و بلوچستان، ورزشکاران این رشته پرطرفدار را ناامیدتر از گذشته کرده است.

فرماندار و رییس شورای ورزش نیکشهر نیز در تماس خبرنگار ایرنا با ابراز خرسندی از تلاشهای ورزشکاران کریکت و افتخار آفرینی آنان در کشور و رقابتهای بین المللی اظهار داشت: ورزشکاران ملی پوش رشته کریکت نیکشهر می توانند معرف این شهرستان در سطح بین المللی و کشور باشند.

صاحب گل صالحی افزود: زمین کریکت در نزدیکی شهرک صنعتی نیکشهر در نظر گرفته شده اما بدون هیچگونه اعتباری تنها در حد تسطیح جزئی با همکاری اداره راه و شهرسازی و شهرداری انجام شده است و برای رسیدن به شرایط ایده آل و در شان کریکت بازان نیاز به اعتبار ویژه برای آماده سازی کامل دارد.

وی خواستار مساعدت اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان برای پیشرفت بهتر کریکت، خرید لباس و تجهیزات کامل ورزشی و ساخت زمین استاندارد کریکت بعنوان یکی از قطب های کریکت کشور در نیکشهر شد.

شهرستان نیکشهر در 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا