تشدید فشارها و محدودیتهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی و عادی در زندان مرکزی زاهدان (دُزآپ)

شرایط و وضعیت زندانیان سیاسی و عادی زندان مرکزی زاهدان حاد و غیر انسانی تر شده است. طی روزهای گذشته برق زندان برای مدت طولانی قطع گردید وصبح امروز نیز از ساعت ۷:۰۰ صبح تا لحظه گزارش این خبر،برق کل زندان زاهدان قطع می باشد و زندانیان از داشتن چای و وسایل گرم کننده و سایر چیزها محروم هستند و شبها در تاریکی بسر می برند
بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فشارها و محدودیتهای قرون وسطاییعلیه زندانیان سیاسی و عادی در زندان مرکزی زاهدان شدت یافته است

شرایط و وضعیت زندانیان سیاسی و عادی زندان مرکزی زاهدان حاد و غیر انسانی تر شده است. طی روزهای گذشته برق زندان برای مدت طولانی قطع گردید وصبح امروز نیز از ساعت ۷:۰۰ صبح تا لحظه گزارش این خبر،برق کل زندان زاهدان قطع می باشد و زندانیان از داشتن چای و وسایل گرم کننده و سایر چیزها محروم هستند و شبها در تاریکی بسر می برند. زندانبانان ولی فقیه علت قطع برق را عدم پرداخت پول برق زندان به اداره برق عنوان کرده اند.

از طرفی دیگر زندانیان ازمدتها پیش از آب گرم برای استحمام محروم می باشند وعلیرغم اعتراضات زندانیان هچ کسی به اعتراضات آنها توجه نمی کند. زندانبانان ولی فقیه به خانواده زندانیان اجازه آوردن لباس گرم برای عزیزانشان را نمی دهند و مسئولین زندان نیز از تأمین لباس برای زندانیان خوداری می کنند.این مسئله فشار مضاعفی را بر زندانیان وارد کرده است.

زندانیان بی دفاع و بخصوص آنهایی را که بیمار هستند حوالی ساعت ۰۶:۰۰ صبح از بندهایشان خارج می کنند و تا حوالی ظهر در محوطه زندان در معرض سرمای زمستان نگه می دارند که اکثر آنها بیمار می شوند و یا بیماری آنها شدت می یابد ولی نسبت به درمان آنها هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.

وضعیت غذای زندانیان به لحاظ کمی و کیفی حاد شده و زندانیان بدلیل نبود غذای کافی در معرض سوء تغذیه شدید قرار دارند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تشدید فشارها و ایجاد محدودیتهای شدید برعلیه زندانیان سیاسی و عادی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواهان رسیدگی به فشارها و شکنجه های قرون وسطایی رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای علیه زندانیان است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۶ بهمن۱۳۹۳ برابر با۲۶ ژانویه ۲۰۱۵

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا