خشکسالی موجب نابود شدن کشاورزی و دام های عشایر خاش شده است

بخشدار مرکزی شهرستان خاش گفت: مدیریت در مصرف بهینه آب و مقابله با شرایط بسیار حاد و بحرانی مورد توجه دولت است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی شجاعی در بازدید از مناطق عشایری بخش مرکزی خاش افزود: خشکسالی های پی در پی و نبود بارش مناسب سبب وارد آمدن خسارت به زندگی مردم و نابود شدن کشاورزی و دام های روستائیان و عشایر شده است.

وی بیان کرد: اگر این روند بی آبی ادامه پیدا کند بسیاری از روستاها و نقاط عشایری خالی از سکنه می شوند و جبران خسارت وارده به مردم دشوار خواهد بود.

شجاعی ادامه داد: تامین آب شرب مورد نیاز مردم هم اینک از دغدغه های مهم مردم و دولت است.

بخشدار مرکزی خاش ادامه داد: با حمایت های دولت و نگاه بلند استاندار سیستان و بلوچستان و همت فرماندار و مسئولان شهرستان خاش از محل درآمدهای مالیاتی طرحهای خوبی در شهرستان شروع شده که امیدواریم با هزینه کردن اعتبارات بتوانیم در مباحث اجرای طرحهای آبخیزداری و احداث استخر و کانال و خرید لوله و ساخت مخزن ذخیره آب بتوانیم بخشی از نیازهای مردم را رفع کنیم.

وی اظهار داشت: چندین پروژه از اواخر سال قبل در نقاط مختلف شهرستان خاش و بخش مرکزی شروع شده اند و همچنان با قوت در حال اجرا هستند.

شجاعی از تلاش های فرماندار خاش و مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آب و فاضلاب روستایی و عشایری و غیره که توانسته اند در جهت حل مشکلات مردم نیازمند گام بردارند تشکر و قدردانی کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا