در پی انتشار بوی غیر طبیعی در شهر؛ 52 شهروند خاشی راهی بیمارستان شدند/ انفجار بمب شیمیایی یا فعالیت آتشفشان تفتان!

بوی غیر طبیعی که از ساعاتی پیش کل شهر خاش در بلوچستان را فرا گرفته بود باعث شد نظرات و شایعات متعددی در این باره در شهر منتشر شود که برخی شهرک صنعتی و برخی دیگر انفجار بمب شیمیایی را عامل انتشار این بو عنوان کرده اند.برخی نیز پا را فراتر گذاشته و به نقل از ستاد مدیریت بحران گفته اند شهر خاش را تخلیه کنید.

به گزارش خبرنگار حوادث عصرهامون، در حالی صبح امروز فعالیت آتشفشان تفتان باعث انتشار بوی نامطبوع و بستری شدن 52 شهروند این شهرستان شد که بازار شایعات در این شهرستان داغ تر شده است.

بوی غیر طبیعی که از ساعاتی پیش کل شهر را فرا گرفته بود باعث شد نظرات و شایعات متعددی در این باره در شهر منتشر شود که برخی شهرک صنعتی و برخی دیگر انفجار بمب شیمیایی را عامل انتشار این بو عنوان کرده اند.برخی نیز پا را فراتر گذاشته و به نقل از ستاد مدیریت بحران گفته اند شهر خاش را تخلیه کنید.

علی ای حال دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به هموطنان خاشی و به خصوص افراد سالخورده، مبتلایان به بیماری های ریوی و قلبی، زنان باردار و کودکان توصیه کرد که حتی المقدور تا رفع کامل بوی نامطبوع از منزل خارج نشوند. همچنین بیمارستان‌ امام خمینی(ره) خاش نیز به حالت آماده باش درآمده است.

یک منبع مطلع در بیمارستان امام خمینی(ره) خاش به خبرنگار ایرنا در این خصوص گفته بود که: بعد از انتشار خبر استشمام بوی نا مطبوع در خاش مراجعات زیادی به بیمارستان داشتیم اما دلیل اصلی این مراجعات ناشی از شوک وارده و اضطراب و استرس بوده و اینکه برخی از بیماران مبتلا به آسم نیز در میان آنان وجود داشته است.

فرمانداری خاش نیز از شهروندان خواست به خبرهایی که مبنی بر استشمام بوی غیر طبیعی در شهر خاش در فضای مجازی پیچیده و به صورت گسترده منتشر شده، توجه نکنند.

مدیرکل بحران سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصرهامون اظهار داشت: از اوایل صبح امروز بوی نامطبوع در سطح شهرستان خاش استشمام شد که در پی آن 52 نفر از ساکنان محترم شهر خاش که عموما مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند آسم بوده اند با علایمی از قبیل تنگی نفس و حالت تهوع به بیمارستان امام خمینی (ره) خاش مراجعه کرده اند که در حال حاضر نیز 35 نفر از این افراد ترخیص شدند.

تخلیه شهر صحت ندارد وی با بیان اینکه شرایط شهرستان خاش به حالت طبیعی بازگشته است، گفت: گروه های مختلفی از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، محیط زیست استان و گروه زمین شناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان به منطقه اعزام شده اند و در حال بررسی این موضوع هستند.

اربابی در خصوص علت احتمالی این بوی نامطبوع نیز گفت: داده های دریافتی نشان می دهد احتمالا این بوی ناخوشایند مربوط به فعالیت های کوه آتشفشانی تفتان است.

وی در پایان در خصوص شایعات منتشر شده مبنی بر تخلیه منازل نزدیک به انتشار این بو نامطبوع نیز گفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد زیرا شرایط به حالت عادی بازگشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا