دیدار هیئت نمایندگی کنگره ملیتهای ایران فدرال شاخه نروژ با نمایندگان حزب کارگر نروژ در پارلمان نروژ

روز چهار شنبه 18 فوریه 2015 برابر با 29 بهمن 1393 هیئتی به نمایندگی از طرف کنگره ملیتهای ایران فدرال- شاخه نروژ با هیئت نمایندگی حزب کارگر نروژ در پارلمان نروژ دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آقایان: فریدون کرمی از حزب دمکرات کردستان ایران؛ پرویز لاشاری از حزب مردم بلوچستان؛ حسن کمالی از جبهه متحد بلوچستان- جمهوریخواهان فدرال و حبیب قادری از سازمان کومله زحمتکشان ایران به نمایندگی از طرف کنگره ملیتهای ایران فدرال- شاخه نروژ شرکت کردند و از طرف حزب کارگر نروژ آقای سوین روالد هانسن نماینده مجلس؛ عضو کمیته خارجه و دفاع مجلس نروژ و سومین نفر جانشین مجلس نروژ و خانم ماریانه سیپ مشاور سیاسی حزب کارگر نروژ شرکت داشتند.

 

در این دیدارآقای پرویز لاشاری بعنوان سخنگوی هیئت نمایندگی کنگره ضمن تشکر از فراهم شدن امکان این دیدار ابراز امیدواری کردند که اینکونه دیدارها و گفتگوها در آینده هم ادامه یابند.

 

آقای پرویز لاشاری به نمایندگی از طرف هیئت نمایندگی کنگره بعد از معرفی هیئت همراه در سه محور مهم و اصلی با هیئت نمایندگی از طرف حزب کارگر نروژ بحث؛ گفتگو و تبادل نظر کردند.

 

نخست ایشان به نمایندگی از طرف هیئت همراه به معرفی کنگره ملیتهای ایران فدرال پرداختند و توضیحاتی در رابطه با چگونگی شکل گیری کنگره؛ اهداف و راه حلهای پیشنهادی کنگره به هیئت نمایندگی حزب کارگر نروژ ارائه دادند.

 

سپس ایشان با اشاره به وضیعیت موجود در منطقه خاورمیانه رژیم اسلامی ایران را منبع افراط گرایی و غرب ستیزی خواند و مثال هایی را در این زمینه ارائه دادند. وی همچینن از وضیعیت اسفناک سرکوب و اعدام در رژیم اسلامی ایران به شدت انتقاد کرد و گفت که حکومت اسلامی نمی توانند حتی یک هفته بدون سرکوب و اعدام به حیاتش ادامه دهد.

 

وی همچنین در ادامه سخنان خود از برنامه اتمی ایران شدیدا انتقاد کرد و افزود که رژیم اسلامی ایران تلاش می کند که از برنامه اتمی خود بعنوان یک ابزارسرکوب بر عیله مردم ایران و باج گیری بیشتر از جهان آزاد بیشترین استفاده را بنماید.

 

سپس آقای روالد هانسن ، نماینده پارلمان نروژ که از اعضا حزب کارگر نروژ نیز هستند ضمن ابراز خرسندی از این دیدار ، به بیان دیدگاه دولت و مجلس نروژ در رابطه با مسایل سیاسی ایران و مشکلات و نقص حقوق بشر از سوی رژیم اسلامی در ایران پرداختند و ابراز امیدواری کردند با نشستها و ملاقاتهای بیشتر با کنگره ملیتهای ایران فدرال ، بتوان دیدگاهها را برای پیشبرد دموکراسی و حقوق بشر در ایران به همدیگر نزدیکترنمود. همچنین ایشان یادآوری کردند که قرار است هئیتی سیاسی از طرف کشور نروژ در ماه مئی به ایران سفر کند.

 

در پایان این دیدار و گفتگو هیئت نمایندگی کنگره ملیتهای ایران فدرال- شاخه نروژ ابراز امیدواری کردند که این دیدارها ادامه داشته باشند و همچینین ابراز امیدواری کردند که بتوانند در کنفرانس ها و جلسات عمومی یکدیگر شرکت فعال داشته باشند.

حزب مردم بلوچستان – واحد نروژ

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا