رقم کلاهبرداری “کیشکور” در سیستان و بلوچستان تا کنون 100 میلیارد تومان تخمین زده شده است / مردم بدون ترس و دلهره شکایت کنند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: تمام افراد شاکی و متضرر چه با واسطه و چه بی واسطه بدون ترس و دلهره شکایت کنند تا بتوانیم از مسیرهای قانونی پیگیری کنیم.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، محمد مرزیه در نشست خبری با اصحاب رسانه جزئیاتی از کلاهبرداری بزرگ در کیشکور را مطرح کرد.
داستان عمومی و انقلاب زاهدان در خصوص ادعای برخی رسانه ها مبنی بر اینکه متهم پرونده کارمند سپاه بوده، ضمن تکذیب این موضوع گفت: متهم پرونده متولد سال 1354 بوده و قطعا شخص 41 ساله بازنشسته نمی شود.
محمد مرزیه با اشاره به اینکه ۲ روز بعد از خروج متهم از کشور، شاکیان از وی شکایت کرده اند، افزود: تاکنون فقط 16 شاکی مراجعه کرده اند.
وی با بیان اینکه بخش اعظم این کلاه برداری در استان گلستان بوده از مردم خواست بدون ترس و دلهره شکایت کرده تا مراجع قضایی بتوانند این موضوع را پیگیری کنند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با بیان اینکه این شرکت هیچ تابلوی رسمی و علنی نداشته است گفت: اقدام این فرد به صورت دلالی بوده و از نفوذ افراد محلی در کنار فقر فرهنگی و عدم آگاهی مردم سوء استفاده و بدون تابلو و چراغ خاموش اقدام به کلاهبرداری کرده است.
وی افزود:مبلغ این کلاهبرداری در استان تا کنون 100 میلیارد تومان تخمین زده شده است.
مرزیه با دعوت از افراد متضرر برای مراجعه به مراجع قضایی و ثبت شکایت خود ، تاکید کرد: تمام افراد شاکی و متضرر چه با واسطه و چه بی واسطه بدون ترس و دلهره شکایت کنند تا بتوانیم از مسیرهای قانونی پیگیری کنیم.
دادستان زاهدان ادعای برخی رسانه مبنی بر اهل تسنن بودن همه شاکیان را رد کرد و گفت: همه شاکیان اهل تسنن نبوده بلکه شیعه هم هستند و در صورت ادامه انتشار اخبار کذب و تشویش اذهان عمومی، با رسانه های خاطی برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به این شایعات از مردم خواست دقت خود را بیشتر کنند و با توجه به مسموم شدن فضای جامعه در این خصوص، به اینگونه مباحث اقبالی نشان ندهند.
مرزیه در خصوص دستگیری و ارجاع متهم این پرونده به کشور افزود: با توجه به اینکه هنوز اطلاعات دقیقی از این فرد در دسترس نیست و مشخص نیست که به کدام کشور فرار کرده است، باید پس از مشخص شدن این موضوع بررسی کنیم که آیا با آن کشور قرارداد استرداد مجرم داریم یا خیر؟، در صورت وجود ، در خصوص اقدام متقابل برای بازگرداندن وی به کشور اقدام می کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا