محکومیت یک ساله برای فعال رسانه‌ای در سیستان وبلوچستان

مسئول سابق پایگاه خبری گندم‌پرس به یک سال حبس و دو سال ممنوعیت از نشر مطلب در رسانه‌های استان سیستان و بلوچستان محکوم شد.
به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از ایلنا، یونس دهمرده با تایید این خبر اظهار کرد: “با حکم شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان زابل، به یک سال حبس و دو سال ممنوعیت فعالیت رسانه‌ای محکوم شده‌ام. این حکم دو روز قبل به دستم رسید و با توجه به اینکه در جلسه دادگاه حاضر نبودم امروز اعتراض خود را نسبت به این حکم به دادگاه اعلام خواهم کرد”.

وی افزود: “از آنجا که در موعد تشکیل نخستین جلسه دادگاه در زابل نبوده و نتوانستم در دادگاه حاضر شوم، گمان می‌کردم دادگاه برای نوبت دوم از من دعوت کند ولی وقتی دیروز نامه دادگاه به دستم رسید دیدم حکم در همان جلسه اول صادر شده است”.

دهمرده با اشاره بر اینکه در مطلبی که در پایگاه خبری گندم‌پرس منتشر کردیم، تعدادی سوال از نماینده‌های مردم سیستان و منابع طبیعی پرسیده شده است، گفت: “نه توهین و نه افترایی در کار بوده است، منابع طبیعی به جای پاسخ به سوال‌ها، در حمایت از نماینده مردم سیستان در مجلس طرح شکایت کرده است”.

وی افزود: “هنوز هم پاسخ سوال‌هایم را از نماینده‌های محترم و منابع طبیعی نگرفتم و بی‌صبرانه منتظرم پاسخ‌ها خواهم بود”.

وی اضافه کرد: “در ادامه رای دادگاه، ۲۰ روز مهلت برای واخواهی و پس از آن نیز ۲۰ روز دیگر برای تجدید نظر در دادگاه تجدید نظر استان تعیین شده است”.

گفتنی‌ست چندی پیش ، یونس دهمرده از سوی امام جمعه شهرستان زابل به علت فعالیت‌های رسانه‌ای به عنوان “جوان مطالبه گر سیستان ” معرفی و تقدیر شده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا