وقتی دستگاه های نظارت کننده به خواب می روند؛ اعتراض معلمان زاهدانی از فروشگاه فرهنگیان/فروشگاه تعاونی یا بنگاه اقتصادی شخصی؟!

فروشگاه فرهنگیان که وظیفه خدمت رسانی به معلمان در زمینه خرید مایحتاج را دارند این روز ها در سایه غفلت دستگاه های نظارتی به بنگاه های اقتصادی شخصی تبدیل شده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، در روز های اخیر در تماس های مکرری که برخی معلم های زاهدانی در خصوص فروشگاه های فرهنگیان این شهرستان با پایگاه خبری عصر هامون داشتند خواستار پیگیری عدم نظارت بر قیمت اجناس این فروشگاه ها شدند.

فروشگاه تبدیل به بنگاه اقتصادی شخصی شده است
یکی از معلم های زاهدانی گفت: اداره آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان جهت رفاه حال فرهنگیان استان نمایشگاه هایی را در سطح استان با مدیریت کسانی که به گونه ای با آموزش و پرورش در ارتباط هستند قرار داده است تا فرهنگیان با قیمت پایین بتوانند مایحتاج زندگی و لوازم منزل را تهیه نمایند اما عدم نظارت بر این فروشگاه ها سبب شده است که قیمت اجناس به سه برابر در اختیار فرهنگیان قرار بگیرد.
وی ادامه داد: از آنجایی که معلم ها توانایی خرید به صورت نقد را ندارند مجبور می شوند از این فروشگاه ها اجناس را به سه برابر قیمت تهیه نمایند و به این شکل فرصتی برای افراد سود جو بوجود آمده است.
فرهنگی دیگری با اشاره به عملکرد و ایرادات شرکت فرهنگیان با توجه به رسالت آنها در اساسنامه، اضافه کرد: تنها ویژگی این فروشگاه اقساط شش ماهه آن است در غیر اینصورت این فروشگاه ها با امکانات و مکان آموزش و پرورش تبدیل به بنگاه های اقتصادی شخصی شده است.

وی ادامه داد: اداره تعاون و مجمع عمومی باید بر این فروشگاه ها نظارت بیشتری داشته باشند.

نظارت فروشگاه بر عهده اداره تعاون است
در تماسی که پایگاه خبری عصر هامون با یکی از مسئولان در آموزش و پرورش داشت، وی اظهار داشت: وظیفه نظارت بر فروشگاه فرهنگیان بر عهده اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی است و تنها نظارت بر سهام فرهنگیان و انتخابات هیئت مدیره از وظایف اداره آموزش و پرورش است.

مدیر کل تعاون و کار در ماموریت هستند
در تماسی که پایگاه خبری عصر هامون جهت پیگیری این موضوع با دفتر مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان داشت، وی در حال حاضر در ماموریت می باشند که این پایگاه خبری جهت پیگیری این موضوع قطعا با وی در روز های آتی تماس خواهد گرفت.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا