کارگران تبعید شده بیمارستان خاتم الانبیا ایرانشهر: بی گناهیم، به ما افترا زده‌اند

خبرگزاری هرانا ـ کارگران تبعید شده از بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر می‌گویند تنها به دلیل آنچه که انجام وظیفه نامیده می‌شود محل کار آنها توسط کارفرما جابجا و به دورترین مکان ممکن تغییر یافته است.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، این سه کارگر مدعی هستند که محل کار آن‌ها به دلیل انجام وظیفه و توجه به حقوق بیماران بستری شده در این بیمارستان جابجا شده و در عمل توسط کارفرمای از شهرستان ایرانشهر به شهرستان نیک‌شهر که در مکانی بسیار دورتری از محل زندگیشان واقع شده است تبعید شده‌اند.

هرچند مسئول بازرسی و ارزیابی‌عملکرد بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر در گفتگویی دلیل تبعید سه کارگر بیمارستان خاتم الانبیای ایرانشهر را تخلفاتی همچون، «غیبت‌های مکرر، انتشار وقایع و اتفاقاتی همچون انتقاد از هتلینگ و اجرای طرح تحول نظام سلامت و… بیمارستان در فضای مجازی برشمرده بود و در ادامه نیز بیمارستان خاتم‌النبیاء ایرانشهر نیز در مورد جابجایی محل کار این کارگران توضیحاتی را داده بود اما کارگران یاد شده هنوز مدعی هستند که به دلیل انجام وظفیه قانونی مورد کم لطفی واقع شده‌اند.

در این باره «عمر بیجارزهی» با تأکید بر اینکه حرف‌های کارفرمای آن‌ها تنها در ادعاهای بی‌پایه و اساس است، اظهار داشت: «ما برای تمامی سخنانمان دلیل و مدرک داریم و افرادی که از آن‌ها نام برده شده است حاضرند در صورت لزوم برابر مقام عالی دادگاه شهادت بدهند».

وی که به نمایندگی از دو کارگر تعلیقی دیگر سخن می‌گفت، ادامه داد: به موجب احکام شورای اسلامی شهر ایرانشهرمن به اتفاق آقایان «عثمان بیجارزهی و عبدالحلیم آزموده کار» عضو «کارگروه کمیسیون بهداشت شورای شهر ایرانشهر» به شمار آمده و به موجب این احکام نه تنها موظف به رسیدگی مشکلات بهداشتی بیمارستان‌های شهر هستیم بلکه در گوشه و کنار شهر نیز می‌توانیم تذکرات بهداشتی لازم را به متخلفان بدهیم، بنابراین کاری غیر عرف اداری و قانونی انجام نداده‌ایم و این کار نه باج خواهی و نه ایجاد حاشیه امن برای خود به شمار می‌آید».

وی در تشریح مستندات ارائه شده اظهار داشت: «طبق گزارشی که از تایمکس (دستگاه ثبت ورود و خروج اداری) بیمارستان گرفته شد ما غیبت نکرده‌ایم و جالب اینکه در گزارش دفتر پرستاری تاریخ پانزدهم شهریور ماه قید شده بود که آقای عمر بیجارزهی در تاریخ شانزدهم شهریور غیبت داشته است که جای بسی شگفتی است زیرا نامبرده طبق فهرست بیمه تأمین اجتماعی در همین تاریخ شیفت صبح بوده است».

بیجارزهی در توضیح اتهامی دیگر که گفته شده بود، «این افراد از خود مسئولان دانشکده باج‌خواهی می‌کردند تا مزایا و حاشیه امنی برای خودشان ایجاد کنند که تخلفاتشان آشکار نشود و با این هدف تخلفاتشان را انجام می‌دادند» اظهار داشت: «گناه ما این بود که گفتیم به بیماران در ظروف غیربهداشتی غذا ندهید؛ گناه ما این بود که گفتیم چرا باید زخم بیمار در بخش جراحی مردان کرم بگیرد».

وی ادامه داد: «گناه ما این بود که گفتیم چرا باید ترخیص بیمار دیگری به دلیل مشکل مالی برای مدت یک هفته به تعویق بیفتد و در ‌‌نهایت با پیگیری‌های اعضای کارگروه کمسیون بهداشت ما مرخص شود و یا اینکه چرا زنان بیمار را در راهروی بیمارستان بستری می‌کنید».

بیجارزهی که به نمایندگی از دو همکار تعلیقی‌ دیگرش سخن می‌گفت، افزود: «گناه ما این بود که گفتیم چرا دانش آموزی باید به دلیل مشکلات مالی خانواده‌اش با گذشت ۱۲ روز از بازگشایی مدارس همچنان در بیمارستان نگهداری شود».

همچنین این سه کارگر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر در نامه‌ای که ظاهرا به امضای گروهی از شهروندان ایرانشهری رسیده است؛ خواستار رسیدگی مسئولان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی شده‌اند.

لازم به یادآوری است، در گفتگویی که پیش از این میان خبرنگار با مسئولان بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر صورت گرفته بود، صحبت از مستند بودن تخلفات انتسابی کارکنان مورد نظر شده بود که با وجود درخواست خبرنگار و نیز اعلام آمادگی کارفرما هنوز هیچ نسخه‌ای از آن به خبرگزاری ارسال نشده است

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا