گرمای بی سابقه هوا در سیستان و بلوچستان/ دما از 56 درجه گذشت

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در خصوص تلفات بر اثر گرما در استان گفت: تاکنون هیچ گونه گزارشی از سوی فرمانداری ها در خصوص تلفات انسانی بر اثر گرما داده نشده است.

به گزارش عصرهامون، در حالی مردم سیستان و بلوچستان روزهای گرم و طاقت فرسای ماه مبارک رمضان را سپری کرده و خاطره ای دشوار از میهمانی ماه خدا در دفتر خاطراتشان ثبت می کنند که از کمبود آب و قطعی مکرر برق به ستوه آمده اند.

این شرایط در حالی روز به روز در اقصی نقاط استان شدت می یابد که مردم روزه دار به علت قطعی آب، آفت فشار آب و قطعی مکرر برق حتی برای شست و شو و نظافت با مشکل مواجه شده اند. علی ای حال در چند روز گذشته گرمای هوا به طور بی سابقه ای افزایش یافت، بگونه ای که دمای هوا در برخی شهرستان های استان به 56 درجه رسید و رکورد زده است.

در قصرقند نیز 112 نخل خرما،درخت زیتون،انبه و بیش از 2 هکتار از اراضی کشاورزی شامل یونجه و شبدربرسیم بر اثر گرمای هوا در منطقه بگان این شهرستان در آتش سوخت.

غلامرضا اربابی مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در خصوص تلفاتی که بر اثر گرما در استان رخ داده است، گفت: تاکنون هیچ گونه گزارشی از سوی فرمانداری ها در خصوص تلفات انسانی بر اثر گرما گزارش نشده است.

اربابی در خصوص افت ولتاژ برق در برخی شهرستانها افزود: با توجه به طولانی بودن خط های انتقال برق و پراکندگی روستا ها تلاش داریم که هیچ گونه قطعی برق حتی در دورترین نقطه استان نداشته باشیم و اگر قطعی بوجود آید تمام تیم ها آماده هستند که در کوتاه ترین زمان مشکل را برطرف کنند.

وی ادامه داد: در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران مطرح شد که بالا ترین پیک مصرفی سال گذشته در تیر و مرداد 1300 مگا وات مصرف برق بوده است که این میزان در سال جاری با توجه به گرمای بی سابقه ای که در استان حاکم شده است به دلیل افزایش مصرف برق به بیشترین مصرف خود یعنی 1421 مگاوات رسیده که این میزان از مصرف در شرایط عادی 1000 مگاوات است.

Publisher: hd

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا