در ادامه اخذ وجه های اجباری در مدارس زاهدان (دُزآپ) پول بده، کارنامه بگیر!

مدیران مدارس دولتی تحت هیچ عنوانی حق دریافت وجه از والدین ندارند، والدینی که اخذی جهت دریافت پرداخت کرده اند به تعزیرات مراجعه نمایند
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، در حالی مشکلات اقتصادی این روز ها کمر بسیاری از خانواده های ایرانی را خم کرده است که اخذ وجه های اجباری در مدارس برای ثبت نام دانش آموزان نیز دغدغه دیگری را برای خانواده ها ایجاد کرده است؛ هرچند که این روزها اخذ پول های اجباری داستان تازه ای را در استان آغاز کرده است به طوری که در اقدامی جدید برخی مدارس استان اقدام به دریافت وجه در زمان دادن کارنامه کردند.
مدیران مدارس دولتی تحت هیچ عنوانی حق دریافت وجه از والدین ندارند
پس از شکایت برخی والدین زاهدانی به تعزیرات حکومتی، معاون اجرائی در امور شعب این اداره کل، اخذ این وجه را غیر قانونی دانست و گفت: این شکایات جهت بررسی و پیگیری و تعیین میزان تخلف به مراجع ذیربط ارسال شده است.
محمد حسین اشرفی به روابط عمومی این سازمان افزود: مدیران مدارس دولتی به این نکته توجه داشته باشند که تحت هیچ شرایطی حق ندارند از والدین دانش آموزان به جهت تحویل کارنامه مبلغی دریافت نمایند و می بایست طبق دستورالعمل های ابلاغی از سوی ادارات آموزش و پرورش اقدام کنند.
والدینی که اخذی جهت دریافت پرداخت کرده اند به تعزیرات مراجعه نمایند
وی بیان داشت: شهروندان محترم درصورتیکه در هنگام دریافت کارنامه مبلغی به حساب شخص و یا اشخاص حقیقی و یا حقوقی واریز نموده اند می توانند با مراجعه حضوری به ادارات تعزیرات حکومتی در سراسر استان نسبت به اعلام شکایت خود اقدام نمایند.
اشرفی همچنین گفت: در صورتیکه اولیاء تمایلی برای کمک به مدرسه داشته باشند در جلسات انجمن اولیاء و مربیان مشکلات مطرح و بصورت اختیاری دریافت کمک های مردمی در دستور کار قرار گیرد ضمن آنکه اخذ وجه در قالب کمک های مردمی در مدارس دولتی کاملاً اختیاری است و چنانچه اولیاء دانش آموزان تمایل به مشارکت داشته باشند می توانند بصورت اختیاری وجهی را پرداخت کنند .
سامانه پیامک 5000515010 آماده دریافت شکایات شهروندان می باشد
معاون اجرائی تعزیرات حکومتی استان در خاتمه اعلام کرد : هیچ مدرسه دولتی حق دریافت وجه به جهت ثبت نام را نداشته و صرفاً در مدارس غیر انتفاعی آنهم با رعایت قوانین، مقررات و مصوبات طبق تعرفه امکان پذیر است و نباید بیش از تعرفه مشخص دریافت وجه شود که در این خصوص در صورتیکه تخلفی مشاهده گردید هم استانی های محترم از طریق شماره پیامک 5000515010 و یا مراجعه حضوری به ادارات تعزیرات حکومتی می توانند نسبت به اعلام گزارش اقدام نمایند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا