زخمی شدن یک دختر دانشجو در شلیک نیروی انتظامی ایرانشهر

بار دیگر شلیک های بی ضابطه ماموران نیروی انتظامی حادثه آفرید این بار یک دختر دانشجو در ایرانشهر زخمی شد.
به گزارش کمپین فعالین بلوچ، … رزمخواه دختر دانشجو دانشگاه علمی کاربردی ایرانشهر در حوالی دانشگاه در پی تیراندازی ماموران نیروی انتظامی زخمی شد.

خبرگزاری های داخلی علت تیراندازی ماموران انتظامی را “حضور خودرو 405 برای مزاحمت برای دختران” عنوان کرده اند.

باشگاه خبرنگاران جوان تیر اندازی پلیس را “هوایی” ذکر کرده اما ننوشته است که چگونه تیر هوایی باعث زخمی شدن دختر دانشجو شده است.

شاهدان عینی در گفتگو با فعالین بلوچ اما “تیراندازی بی ضابطه و خودسرانه” را علت حادثه عنوان کرده اند. كه باعث جراحت دانشجو از ناحیه پا شده است.

وضعیت جسمانی این دانشجو پس از عمل جراحی رضایت بخش گزارش شده است.

روز پنجشنبه 21 آبان نیز ماموران پلیس راه خاش به سمت خودرو یک جوان که به علت “نداشتن گواهینامه” به ایست پلیس توجه نکرده بود در داخل شهر خاش مورد اصابت گلوله قرار گرفت که در اثر آن مردم خشمگین تجمع کرده و به خودرو پلیس حمله کردند.

این موضوع واکنش نماینده خاش در نطق میان دستوری روز 24 آبان مجلس را در پی داشت.

پشنگ گفت: “چندی پیش پلیس راه که فلسفه کاری آن در بیرون شهر است، در داخل شهر اقدام به تیرندازی کرده و منجر به مجروح شدن دو جوان شده است همچنین متوقف کردن و تیراندازی بسیج در این استان موجبات نارضایتی مردمی را به دنبال داشته لذا از وزیر کشور برای ابلاغ دستور آموزش اجباری نیروهای انتظامی درخواست فراوان داریم.”

وی افزود: “برخورد برخی از نیروهای انتظامی در این استان منجر به مرگ تعدادی از شهروندان خاشی شده توجیح پذیر نیست مگر آموزش ضعیف را دلیل بر این اقدامات بدانیم”

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا