پاپ در دیدار با معاون رئیس جمهوری ایران: به استفاده ابزاری از دین پایان دهید

شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری اسلامی در امور زنان با پاپ فرانسیس، رهبر مذهبی کاتولیکهای جهان، عصر روز پنج شنبه ٢۳ بهمن، در واتیکان دیدار کرد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان که در راس هیاتی به دعوت شورای پاپ در امور خانواده به واتیکان سفر کرده است، در دیدار با پاپ فرانسیس، در خصوص مناسبات دوجانبه، چند جانبه و موضوعات جهانی گفت‌وگو کرد.

شهیندخت مولاوردی، پس از دیدار با رهبر مذهبی کاتولیکهای جهان، با بیان اینکه در گفت‌وگوها “مسائل فقط به خانواده و زنان محدود نشد”، تصریح کرد: با توجه به شناختی که از دیدگاههای مترقیانه و امروزی پاپ داشتم، این دیدار از اهمیت برخوردار بود.

معاون رئیس جمهوری افزود: در این دیدار از مواضع روشن پاپ در محکوم کردن خشونت و افراط گرائی تشکر کرده و از تلاش‌هائی که برای حل بحران های جهانی به ویژه بحران سوریه و عراق به عمل می آورند، قدردانی نمودم.

این مقام دولت یازدهم، در خصوص گفت‌وگوهای هسته ای ایران، به “حمایتهای پاپ از ادامه مذاکرات، تاکید وی بر رسیدن به توافق نهائی با حفظ منافع طرفین و عدم استفاده از زور” اشاره نمود.

شهیندخت مولاوردی با اشاره به موضوعاتی همچون استفاده از نام دین برای انجام برخی جنایات و در برابر توهین گروهی دیگر به اعتقادات و باورهای سایر انسانها، از تاکید رهبر کاتولیکهای جهان نسبت به “لزوم پایان دادن به استفاده ابزاری از دین و آزادی” خبر داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا