چند عضو دیگر سپاه پاسداران در سوریه کشته شدند

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا ابراهیمی، بهزاد سیفی و ستار عباسی، سه نفر از نیروهای ایرانی، روز سه‌شنبه، ۲۶ آبان، در سوریه کشته شده‌اند.
با مرگ شش ایرانی دیگر از جمله یک جوان ۲۰ ساله به نام مصطفی موسوی، تعداد نیروهای ایرانی کشته شده در سوریه در عملیات جدید سپاه قدس علیه مخالفان بشار اسد به بیش از ۵۰ نفر رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا ابراهیمی، بهزاد سیفی و ستار عباسی، سه نفر از نیروهای ایرانی، روز سه‌شنبه، ۲۶ آبان، در سوریه کشته شده‌اند.

برخی از رسانه‌های محلی، محمدرضا ابراهیمی را از فرماندهان سپاه پاسداران در شهرستان فلاورجان در استان اصفهان معرفی کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، بهزاد سیفی، ستوان دوم گروه توپخانه ۵۶ حضرت یونس سپاه پاسداران در استان فارس، و ستار عباسی از نیروهای این نهاد در استان کرمانشاه بوده‌اند.

روز دوشنبه نیز رسانه‌های ایران خبر داده بودند که محمدجواد قربانی، ستوان دوم سپاه پاسداران، و ایمان خزائی‌نژاد، از نیروهای این نهاد در استان فارس، در سوریه کشته شده‌اند.

در‌‌ همان روز جنازه مصطفی موسوی، از نیروهای ایرانی کشته شده در سوریه، در تهران تشییع شد.

رسانه‌های ایران از مصطفی موسوی به عنوان «جوان‌ترین شهید مدافع حرم» نام برده و اعلام کرده‌اند که او ۲۰ سال بیشتر نداشته است.

پس از «عملیات محرم» علیه مخالفان بشار اسد تعداد نیروهای ایرانی کشته شده در سوریه به شکل قابل توجهی افزایش یافته و در همین حال علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، روز ۲۰ آبان گفته بود که کمتر از ۵۰ ایرانی در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

«عملیات محرم» از ابتدای ماه محرم و با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه، توسط ارتش سوریه و واحدهای سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان برای بازپس‌گیری شهر حلب در سوریه آغاز شد.

علی تمام‌زاده، اسماعیل سیرت‌نیا، حسین جمالی، عزت‌الله سلیمانی، اسماعیل زاهدپور، محسن فانوسی، قدیر سرلک، روح‌الله قربانی، مسلم نصر، خانعلی یوسفی، مسلم خیزآب، مهدی علیدوست، عبدالله باقری، میلاد مصطفوی، سجاد طاهرنیا، روح‌الله عمادی، امین کریمی، محمدعلی حسینی، احمد استحکامی، نادر حمید دیلمی، مجید صانعی موفق، مجتبی کرمی و رضا دامرودی از جمله افرادی هستند که طی این عملیات جان باخته‌اند.

در همین حال روزنامه محلی «اصفهان زیبا» در مطلبی اعلام کرده است که «با افزایش حضور نیروهای مستشاری ایران در طول ماه‌های اخیر در سوریه، بر شمار شهدای اصفهانی مدافع حرم نیز افزوده شده و این استان با داشتن نزدیک به ۵۰ شهید، بعد از خراسان رضوی و قم بیشترین آمار شهدا را به خود اختصاص داده است».

خبرگزاری دولتی ایرنا در تیرماه اعلام کرده بود که از مجموع «حدود ۴۰۰ شهید مدافع حرم حضرت زینب» که تا آن زمان در نقاط مختلف کشور تشییع شده‌اند ۷۹ نفر در خراسان رضوی تشییع و به خاک سپرده شدند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا