گاز رایگان ایرانی در راه ترکیه!/ سیستان و بلوچستان همچنان در انتظار رسیدن گاز

در حالی مسئولان مربوطه اقدام به ارسال رایگان گاز به ترکیه کرده اند که مردم سیستان وبلوچستان همچنان پس از سالها چشم انتظاری، منتظر رسیدن گاز به شهرها و خانه های استان هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، «ارسال گاز مجانی از ایران به ترکیه» خبری که باعث ایجاد شوک بزرگی در میان مردم به ویژه مردم محروم در منطقه سیستان و بلوچستان شد. علی ای حال مردم سیستان و بلوچستان سال هاست که علی رغم وعده های پی در پی مسئولان همچنان از نعمت گاز شهری بی بهره مانده اما از طرفی برخی مسئولان اقدام به ارسال رایگان این نعمت خدادادی به خارج از مرزهای کشور می کنند.

آنچه مسلم است اکثر شهرستان های استان سیستان و بلوچستان از سیلندر گاز جهت مصارف خود استفاده می کنند که وزیر‌ سابق نفت گفته بود که: به دلیل آنکه آقایان نتوانستند به درستی از حق ملت ایران دفاع کنند دادگاه رای به نفع دولت ترکیه داده و طی این قرارداد باید به صورت رایگان به ترکیه گاز صادر کنیم.

گر چه از قدیم الایام گفته اند “چراغی که بر خانه رواست بر مسجد حرام است” اما با شنیدن این خبر سوالی در اذهان عمومی ایجاد شد مبنی بر اینکه چطور می شود که آنها برای نپرداختن پول قبض گاز خانه‌شان، از داشتن آن محروم شوند اما ترکیه بدون پرداخت هیچ پولی از گاز ارسال شده از سوی ایران به صورت رایگان استفاده کند؟

در همین زمینه «سید باقر حسینی» نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار داشت: قطعا کار صادرات رایگان گاز به ترکیه به صلاح مردم ما نیست و اصلا منطقی به نظر نمی رسد.

وی گفت: این اقدام نتیجه ندانم کاری ها و اشتباهاتی است که مسئولین امر مرتکب شدند و از طرفی هم دولت باید هم و غمش را بگذارد، زیرا در سال 93 مقرر شد سالیانه 300میلیاردتومان و 6میلیارد تومان نیز در سال94 به این پروژه اختصاص پیدا کند اما آن طور که شواهد می گوید گاز به طور واقعی به زاهدان نرسیده چون اگر رسیده بود باید گاز کشی به منازل انجام می شد؛ همچنین قرار بود همزمان با گاز رسانی به زاهدان لوله گذاری برای زابل هم انجام شود که متاسفانه این اتفاق نیز نیفتاد.

حسینی ادامه داد: الان بخشی از استان سیستان و بلوچستان و برخی از روستاها و دیگر نقاط کشور هم از نعمت گاز شهری محروم هستند لذا ارسال گاز رایگان به ترکیه در حالی انجام می شود که مردم شاهد افزایش تعرفه قیمت انرژی ها هستند.

«محمد باسط درازهی» نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم اما اگر رایگان گاز کشور را در اختیار کشور ترکیه قرار داده شده، کار درستی نبوده است چرا که استانی به مثل سیستان و بلوچستان همچنان در انتظار رسیدن گاز می باشد.

Publisher: hd

Source: http://www.asrehamoon.ir/fa

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا