درد های قهرمان ژیمناستیک جنوب شرق کشور؛ از بسته شدن پرونده بیمه تا زخم بستر، نمکی دیگر بر زخم ورزشکار قطع نخاعی + عکس

ابراهیم ریگی مربی ژیمناستیک سیستان و بلوچستان حدود سه ماه قبل در سالن ژیمناستیک دهکده المپیک زاهدان دچار اسیب از ناحیه گردن شد و اکنون نیازمند یاری جامعه ورزشی و مردم استان است. هزینه های درمان ابراهیم ریگی روزانه ۵۰۰ هزار تومان است
به گزارش خبرنگار ورزشی عصر هامون، حتما شنیده‌اید که می‌گویند تا وقتی خوشی باشد، همه رفیق‌اند، ولی خدا آن روز را نیاورد که ورق برگردد و ناخوشی از راه برسد‍! با این مقدمه می‌خواهیم از ورزشکاری بگوییم که امروز‌ ناخوشی بزرگی به او رسیده و البته دوستانش در کنارش هستند، ولی مسئولان ورزشی استان سیستان و بلوچستان اثری از آثارشان نیست!
3 ماه پیش بود که ابراهیم ریگی در حین آموزش در سالن دهکده المپیک دچار قطع نخاع شد و پس از وقوع حادثه از ناحیه سینه به پایین حس خود را از دست داد و علیرغم پیگیری خانواده وی، تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده و در حال حاضر وی در خانه بستری می باشد.
وی به رغم داشتن سه فرزند پس از آسیب دیدگی به دلیل عدم دستیابی به سلامت خانه نشین شده و در پرداخت هزینه های زندگی و درمان با توجه به نداشتن هرگونه درآمدی با مشکل مواجه و دچار مشکلات روحی فراوان شده است.
با توجه به اهمیت ورزش در جوانترین استان کشور به دلیل شرایط ویژه آن حمایت از ورزشکاران و همچنین مربیان ورزشی که سازنده ورزشکاران موفق هستند باید از اولویت برخوردار بوده تا انگیزه روی آوری به ورزش در استان کمرنگ نشود.

هزینه های درمان ابراهیم ریگی روزانه ۵۰۰ هزار تومان است
گل محمد برادر ابراهیم ریگی به خبرنگار ورزشی عصر هامون گفت: ابراهیم از سال ۷۹ تاکنون به مدت ۱۴ سال مربی ژیمناستیک سیستان و بلوچستان بوده اما حدود سه ماه قبل در تاریخ ۲۱ شهریور دچار مصدومیت شد.
وی با بیان اینکه ابراهیم در سال ۷۹ در مسابقات قهرمانی کشوری به مقام چهارمی دست یافت ادامه داد: حدود سه ماه قبل ابراهیم در زمانی که مشغول تمرین دادن به شاگردنش بود با از دست دادن تعادل خود دچار مصدومیت از ناحیه گردن شده به طوری که تعداد سه مهره از گردن وی دچار شکستگی و در نهایت آسیب به نخاع شده است.
وی افزود: پس از این حادثه وی به مدت ۵۰ شب در آی سی یوی بیمارستان خاتم و پنج روز در بخش مغز و اعصاب بستری شده که در این مدت دچار زخم بستر شده است.
وی در این راستا افزود: با ابتلای ابراهیم به زخم بستر دو بار در کلینیک امام حسین مورد عمل جراحی قرار گرفت که هزینه درمان آن در مجموع بیش از دو میلیون و هشتصد هزار تومان شد که تمامی هزینه های درمان توسط خانواده پرداخت شده است.
وی گفت: پس از وقوع حادثه هزینه درمان وی با انجام فیزیوتراپی و درمان زخم بستر و تهیه داروها روزانه ۵۰۰ هزار تومان می باشد که تمامی این هزینه ها توسط خانواده به رغم عدم توانایی مالی پرداخت می شود.

در صورت انجام فیزیوتراپی ابراهیم تا حدود زیادی درمان خواهد شد
گلمحمد ریگی با عنوان اینکه تاکنون ۵۰ جلسه فیزیوتراپی برای ابراهیم انجام شده است اذعان داشت: و برای بهبودی ابراهیم فیزیوتراپی باید تا مداوای کامل وی ادامه پیدا کند که به دلیل عدم توانایی مالی خانواده این کار امکان پذیر نمی باشد.
وی ادامه داد: ابراهیم متاهل و دارای سه فرزند می باشد و تنها منبع درآمد وی دستمزد ۵۰۰ هزارتومانی مربیگری بوده که پس از وقوع حادثه هیچ گونه درآمدی نداشته و با توجه به هزینه های سرسام آور زندگی و درمان وی دچار مشکلات روحی و افسردگی شده است.
وی تاکید کرد: از مسئولان درخواست دارم تا هزینه های فیزیوتراپی ابراهیم را پرداخت کنند تا وی دوباره سلامتی خود را بازیافته و شاگردان شایسته ای را پرورش دهد.

مسئولان هیچ گونه حمایتی از ابراهیم انجام نداده اند
گلمحمد ریگی اظهار داشت: با توجه به دارا بودن ابراهیم به بیمه ورزشی تنها اداره ورزش و جوانان مبلغ ده میلیون تومان به منظور درمان وی پرداخت نموده است که با توجه به هزینه های هنگفت بیماری این مبلغ در همان ماه اول خرج شده است.
وی عنوان کرد: پس از پرداخت ده میلیون تومان از طرف سازمان ورزش هیچ و مسئول دیگری در قبال هزینه های درمان وی پاسخگو نبوده که در این راستا به منظور درمان وی مجبور به فروش خودروی ابراهیم و حتی پس گرفتن پول پیش خانه وی شده ایم.
وی گفت: به رغم پیگیری فراوان جهت دریافت هزینه های درمان ابراهیم متاسفانه تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده در حالیکه در صورت انجام مداوم فیزیوتراپی ابراهیم بهبودی خود را به دست خواهد اورد.

مردم و مسئولان ابراهیم ریگی را یاری داده تا دوباره در میادین ورزشی حضور یابد
رییس کمیسیون ورزشی شورای شهر زاهدان اظهار داشت: ما ورزشکاران استان سیستان وبلوچستان که امروزخود را به عنوان نماد وحدت در جهان ورزش میدانیم و از سویی سفیران عدل وعدالت ودرستکاری ومعرفت شناخته می شویم بایستی درتمامی لحظات زندگی و ورزشی و اجتماعی همراه و یاورهمدیگرباشیم.
عباس شیبک تصریح کرد: ابراهیم ریگی ازخانواده بزرگ ورزش استان وایران می باشد(ژیمناستیک)که دست تقدیر و روزگار و آسیب از قسمت نخاع درحین تمرین او راخانه نشین کرده است بنابراین دلسوزان استان به عنوان عضوی از جامعه ورزشی برای کمک به وی کمر همت بسته تا ابراهیم ریگی با به دست آوردن سلامتی خود دوباره در میادین ورزشی حضور یابد.
وی ادامه داد: درخواست کمک مالی به ایشان رادارم چون خانواده ایشان ازپس مخارج فیزیوتراپی وعمل ایشان برنمی آیند.
وی با بیان اگرکمی فکر کنیم ممکن بود همین اتفاق برای ما یا یکی از عزیزانمان رخ دهد افزود: قطعا حمایتهای مالی ومعنوی مردم و مسئولان می تواند این مربی و ورزشکار خوب استان را دوباره سرپا کرده وبه دامن جامعه ورزش بازگرداند.
شماره حساب جهت دریافت کمک های مردمی 6104337902135753 بانک ملت به نام ابراهیم ریگی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا